KBSL · 14. Hafta · 2015-2016 · 10 Ocak 2016 00:00

69 - 61

Samsun Canik Belediye ilk yarıyı 36-38 geride kapattı, ikinci yarıyı 33-23 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Samsun Canik Belediye | 26 | 10 | 16 | 17 | 69 |
| Adana Aski | 21 | 17 | 14 | 9 | 61 |
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.0 sezon ort. 73.8 | Tempo | 77.0 sezon ort. 75.1 |
| Hücum | ||
90.5 sezon ort. 98.3 | 100 hücumda sayı | 78.4 sezon ort. 97.4 |
40.6% sezon ort. 44.4% | eFG% | 38.1% sezon ort. 46.0% |
14.1% sezon ort. 13.9% | Top kaybı oranı | 21.8% sezon ort. 16.3% |
24.3% sezon ort. 32.1% | Hücum ribaundu % | 31.8% sezon ort. 31.0% |
32.8% sezon ort. 23.0% | Serbest atış oranı | 16.4% sezon ort. 25.6% |
17.2% sezon ort. 21.2% | Üçlük payı | 29.9% sezon ort. 32.4% |
| Savunma | ||
78.4 sezon ort. 99.8 | 100 savunmada yenen sayı | 90.5 sezon ort. 102.7 |
38.1% sezon ort. 50.5% | Rakip eFG% | 40.6% sezon ort. 49.4% |
21.8% sezon ort. 18.3% | Zorlanan top kaybı | 14.1% sezon ort. 16.5% |
31.8% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 27.7% |
16.4% sezon ort. 18.9% | Rakip serbest atış oranı | 32.8% sezon ort. 31.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melisa Can Adana Aski · 29 dk+8.7 PIR
- Zane Teilane Samsun Canik Belediye · 23 dk+6.7 PIR
- Natasha Lacy Samsun Canik Belediye · 38 dk+1.4 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Samsun Canik Belediye · 24 dk+1.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Amanda Agnes Sofia Zahui Bazoukou Adana Aski · 12 dk−8.9 PIR
- Shavonte Sade Zellous Adana Aski · 27 dk−6.2 PIR
- Miljana Bojovic Adana Aski · 37 dk−4.9 PIR
- Erlana Lanay Larkins Adana Aski · 38 dk−3.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tuğçe Murat 100. maçına çıktı
- Zane Teilane 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Samsun Canik Belediye | 76.2 | 77.0 | 90.5 | 40.6% | 14.1% | 24.3% | 32.8% | 78.4 | 38.1% | 21.8% | 68.2% | 16.4% | +12.1 |
| Adana Aski | 77.8 | 77.0 | 78.4 | 38.1% | 21.8% | 31.8% | 16.4% | 90.5 | 40.6% | 14.1% | 75.7% | 32.8% | -12.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| 26/64 (%40.6) | Saha İçi Şut | 24/67 (%35.8) |
| 26/53 (%49.1) | 2 Sayı | 21/47 (%44.7) |
| 0/11 (%0.0) | 3 Sayı | 3/20 (%15.0) |
| 17/21 (%81.0) | Serbest Atış | 10/11 (%90.9) |
| 39 | Ribaund | 42 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 14 | Asist | 14 |
| 11 | Top Çalma | 2 |
| 2 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 20 |
| 12 | Faul | 21 |
| 81 | Verimlilik (PIR) | 56 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 16.10.2015Adana Aski 69-76 Samsun Canik Belediye
- 09.01.2016Samsun Canik Belediye 69-61 Adana Aski
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.