KBSL · 13. Hafta · 2015-2016 · 3 Ocak 2016 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Samsun Canik Belediye Yakın Doğu Üniversitesi karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Samsun Canik Belediye | 14 | 25 | 22 | 18 | 79 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 17 | 20 | 20 | 19 | 76 |
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.5 sezon ort. 73.9 | Tempo | 74.5 sezon ort. 76.4 |
| Hücum | ||
105.7 sezon ort. 97.7 | 100 hücumda sayı | 102.4 sezon ort. 94.6 |
45.9% sezon ort. 44.2% | eFG% | 49.2% sezon ort. 45.3% |
11.3% sezon ort. 14.0% | Top kaybı oranı | 18.3% sezon ort. 16.1% |
32.6% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 32.5% sezon ort. 29.8% |
17.8% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 33.9% sezon ort. 26.3% |
28.8% sezon ort. 20.7% | Üçlük payı | 29.0% sezon ort. 26.6% |
| Savunma | ||
102.4 sezon ort. 98.8 | 100 savunmada yenen sayı | 105.7 sezon ort. 100.4 |
49.2% sezon ort. 50.0% | Rakip eFG% | 45.9% sezon ort. 49.2% |
18.3% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 11.3% sezon ort. 15.8% |
32.5% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 32.6% sezon ort. 24.4% |
33.9% sezon ort. 18.2% | Rakip serbest atış oranı | 17.8% sezon ort. 25.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Zane Teilane Samsun Canik Belediye · 27 dk+7.4 PIR
- Essence Tiffany Carson Samsun Canik Belediye · 32 dk+6.9 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Samsun Canik Belediye · 24 dk+5.6 PIR
- Tiffany Hayes Yakın Doğu Üniversitesi · 26 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Deniz Çolakoğlu Samsun Canik Belediye · 21 dk−7.2 PIR
- Safiye Simay Köksal Yakın Doğu Üniversitesi · 18 dk−2.0 PIR
- Iva Radosavljevic Samsun Canik Belediye · 30 dk−0.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Samsun Canik Belediye | 74.7 | 74.5 | 105.7 | 45.9% | 11.3% | 32.6% | 17.8% | 102.4 | 49.2% | 18.3% | 67.5% | 33.9% | +3.4 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 74.2 | 74.5 | 102.4 | 49.2% | 18.3% | 32.5% | 33.9% | 105.7 | 45.9% | 11.3% | 67.4% | 17.8% | -3.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 30/73 (%41.1) | Saha İçi Şut | 26/62 (%41.9) |
| 23/52 (%44.2) | 2 Sayı | 17/44 (%38.6) |
| 7/21 (%33.3) | 3 Sayı | 9/18 (%50.0) |
| 12/13 (%92.3) | Serbest Atış | 15/21 (%71.4) |
| 41 | Ribaund | 42 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 25 | Asist | 18 |
| 3 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 16 |
| 16 | Faul | 21 |
| 96 | Verimlilik (PIR) | 85 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 02.01.2016Samsun Canik Belediye 79-76 Yakın Doğu Üniversitesi
- 05.04.2016Yakın Doğu Üniversitesi 85-81 Samsun Canik Belediye
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

