KBSL · 19. Hafta · 2015-2016 · 13 Şubat 2016 00:00
İstanbul Üniversitesi ilk çeyreği 32-12 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 32 | 28 | 21 | 15 | 96 |
| Botaş | 12 | 12 | 16 | 20 | 60 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.9 sezon ort. 73.2 | Tempo | 72.9 sezon ort. 74.2 |
| Hücum | ||
129.1 sezon ort. 94.1 | 100 hücumda sayı | 84.0 sezon ort. 99.4 |
56.3% sezon ort. 46.1% | eFG% | 41.4% sezon ort. 50.8% |
13.1% sezon ort. 16.7% | Top kaybı oranı | 20.8% sezon ort. 18.9% |
43.6% sezon ort. 26.9% | Hücum ribaundu % | 36.6% sezon ort. 30.2% |
26.8% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 15.6% sezon ort. 20.2% |
47.9% sezon ort. 34.2% | Üçlük payı | 35.9% sezon ort. 34.7% |
| Savunma | ||
84.0 sezon ort. 100.1 | 100 savunmada yenen sayı | 129.1 sezon ort. 97.9 |
41.4% sezon ort. 47.6% | Rakip eFG% | 56.3% sezon ort. 47.4% |
20.8% sezon ort. 14.7% | Zorlanan top kaybı | 13.1% sezon ort. 16.7% |
36.6% sezon ort. 30.1% | Rakip hücum ribaundu % | 43.6% sezon ort. 32.6% |
15.6% sezon ort. 19.1% | Rakip serbest atış oranı | 26.8% sezon ort. 21.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sasa Cado İstanbul Üniversitesi · 29 dk+16.4 PIR
- La Tanya Chantella White İstanbul Üniversitesi · 29 dk+13.4 PIR
- Elizabeth Williams İstanbul Üniversitesi · 25 dk+12.2 PIR
- Ayşe Okul İstanbul Üniversitesi · 31 dk+9.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dandra Yuvett Moss Botaş · 19 dk−14.4 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 34 dk−7.1 PIR
- Avery Rochelle Warley Botaş · 19 dk−6.0 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 17 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 74.4 | 72.9 | 129.1 | 56.3% | 13.1% | 43.6% | 26.8% | 84.0 | 41.4% | 20.8% | 63.4% | 15.6% | +45.1 |
| Botaş | 71.4 | 72.9 | 84.0 | 41.4% | 20.8% | 36.6% | 15.6% | 129.1 | 56.3% | 13.1% | 56.4% | 26.8% | -45.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 33/71 (%46.5) | Saha İçi Şut | 23/64 (%35.9) |
| 19/37 (%51.4) | 2 Sayı | 16/41 (%39.0) |
| 14/34 (%41.2) | 3 Sayı | 7/23 (%30.4) |
| 16/19 (%84.2) | Serbest Atış | 7/10 (%70.0) |
| 43 | Ribaund | 37 |
| 17 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 21 | Asist | 9 |
| 9 | Top Çalma | 7 |
| 5 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 18 |
| 12 | Faul | 21 |
| 121 | Verimlilik (PIR) | 52 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 27.11.2015Botaş 52-65 İstanbul Üniversitesi
- 12.02.2016İstanbul Üniversitesi 96-60 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

