KBSL · 21. Hafta · 2015-2016 · 12 Mart 2016 00:00
Botaş maçı 7 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 12 | 20 | 20 | 18 | 70 |
| B.G.D. | 17 | 15 | 12 | 19 | 63 |
| Botaş | Kategori | B.G.D. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.4 sezon ort. 74.2 | Tempo | 73.4 sezon ort. 74.1 |
| Hücum | ||
94.5 sezon ort. 99.0 | 100 hücumda sayı | 86.7 sezon ort. 97.8 |
50.8% sezon ort. 50.4% | eFG% | 39.0% sezon ort. 46.1% |
21.4% sezon ort. 18.9% | Top kaybı oranı | 10.6% sezon ort. 13.9% |
27.8% sezon ort. 30.6% | Hücum ribaundu % | 26.1% sezon ort. 27.7% |
11.1% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 8.2% sezon ort. 20.4% |
38.1% sezon ort. 34.6% | Üçlük payı | 27.4% sezon ort. 29.0% |
| Savunma | ||
86.7 sezon ort. 99.6 | 100 savunmada yenen sayı | 94.5 sezon ort. 99.5 |
39.0% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 47.6% |
10.6% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 21.4% sezon ort. 15.5% |
26.1% sezon ort. 33.3% | Rakip hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 28.0% |
8.2% sezon ort. 21.8% | Rakip serbest atış oranı | 11.1% sezon ort. 25.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Dandra Yuvett Moss Botaş · 29 dk+9.9 PIR
- Farhiya Abdi B.G.D. · 32 dk+6.6 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot B.G.D. · 34 dk+4.8 PIR
- Avery Rochelle Warley Botaş · 34 dk+2.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kübra İmren Sevindik B.G.D. · 30 dk−11.9 PIR
- Marija Rezan B.G.D. · 31 dk−8.1 PIR
- Pelin Bilgiç Botaş · 27 dk−7.6 PIR
- Nevin Krısten Vatansever B.G.D. · 22 dk−6.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 74.1 | 73.4 | 94.5 | 50.8% | 21.4% | 27.8% | 11.1% | 86.7 | 39.0% | 10.6% | 73.9% | 8.2% | +7.8 |
| B.G.D. | 72.6 | 73.4 | 86.7 | 39.0% | 10.6% | 26.1% | 8.2% | 94.5 | 50.8% | 21.4% | 72.2% | 11.1% | -7.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | B.G.D. |
|---|---|---|
| 28/63 (%44.4) | Saha İçi Şut | 27/73 (%37.0) |
| 20/39 (%51.3) | 2 Sayı | 24/53 (%45.3) |
| 8/24 (%33.3) | 3 Sayı | 3/20 (%15.0) |
| 6/7 (%85.7) | Serbest Atış | 6/6 (%100.0) |
| 44 | Ribaund | 38 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 18 | Asist | 13 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 1 |
| 18 | Top Kaybı | 9 |
| 13 | Faul | 14 |
| 86 | Verimlilik (PIR) | 67 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 11.12.2015B.G.D. 70-71 Botaş
- 11.03.2016Botaş 70-63 B.G.D.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

