KBSL · 2. Hafta · 2016-2017 · 30 Ekim 2016 00:00
Fenerbahçe maçı 12 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 18 | 18 | 20 | 20 | 76 |
| İstanbul Üniversitesi | 16 | 17 | 16 | 15 | 64 |
| Fenerbahçe | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.6 sezon ort. 72.7 | Tempo | 67.6 sezon ort. 71.7 |
| Hücum | ||
111.5 sezon ort. 109.7 | 100 hücumda sayı | 95.4 sezon ort. 96.1 |
53.1% sezon ort. 53.2% | eFG% | 50.8% sezon ort. 45.0% |
15.4% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 15.1% sezon ort. 13.9% |
45.7% sezon ort. 33.5% | Hücum ribaundu % | 17.1% sezon ort. 27.8% |
21.5% sezon ort. 18.7% | Serbest atış oranı | 11.9% sezon ort. 18.4% |
24.6% sezon ort. 28.8% | Üçlük payı | 37.3% sezon ort. 37.9% |
| Savunma | ||
95.4 sezon ort. 91.2 | 100 savunmada yenen sayı | 111.5 sezon ort. 105.1 |
50.8% sezon ort. 44.2% | Rakip eFG% | 53.1% sezon ort. 50.6% |
15.1% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 15.4% sezon ort. 15.6% |
17.1% sezon ort. 26.1% | Rakip hücum ribaundu % | 45.7% sezon ort. 32.7% |
11.9% sezon ort. 20.6% | Rakip serbest atış oranı | 21.5% sezon ort. 22.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sandrine Beatrice Gruda Fenerbahçe · 28 dk+8.8 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 18 dk+5.4 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 35 dk+2.7 PIR
- Şaziye İvegin Üner İstanbul Üniversitesi · 32 dk+2.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 34 dk−8.0 PIR
- Jordan Hooper İstanbul Üniversitesi · 33 dk−6.1 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 29 dk−5.6 PIR
- Gizem Yavuz Yar İstanbul Üniversitesi · 33 dk−4.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 68.2 | 67.6 | 111.5 | 53.1% | 15.4% | 45.7% | 21.5% | 95.4 | 50.8% | 15.1% | 82.9% | 11.9% | +16.1 |
| İstanbul Üniversitesi | 67.1 | 67.6 | 95.4 | 50.8% | 15.1% | 17.1% | 11.9% | 111.5 | 53.1% | 15.4% | 54.3% | 21.5% | -16.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 32/65 (%49.2) | Saha İçi Şut | 25/59 (%42.4) |
| 27/49 (%55.1) | 2 Sayı | 15/37 (%40.5) |
| 5/16 (%31.3) | 3 Sayı | 10/22 (%45.5) |
| 7/14 (%50.0) | Serbest Atış | 4/7 (%57.1) |
| 45 | Ribaund | 25 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 19 | Asist | 15 |
| 8 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 11 |
| 14 | Faul | 17 |
| 97 | Verimlilik (PIR) | 63 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Fenerbahçe 2, İstanbul Üniversitesi 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 29.10.2016Fenerbahçe 76-64 İstanbul Üniversitesi
- 28.01.2017İstanbul Üniversitesi 74-73 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

