KBSL · 26. Hafta · 2015-2016 · 6 Nisan 2016 00:00
Fenerbahçe ilk çeyreği 26-10 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 26 | 15 | 20 | 9 | 70 |
| İstanbul Üniversitesi | 10 | 11 | 10 | 18 | 49 |
| Fenerbahçe | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.6 sezon ort. 68.9 | Tempo | 73.6 sezon ort. 73.1 |
| Hücum | ||
93.8 sezon ort. 111.2 | 100 hücumda sayı | 67.4 sezon ort. 96.4 |
43.1% sezon ort. 51.8% | eFG% | 31.1% sezon ort. 47.0% |
16.4% sezon ort. 13.9% | Top kaybı oranı | 22.3% sezon ort. 16.4% |
28.2% sezon ort. 35.8% | Hücum ribaundu % | 19.5% sezon ort. 27.8% |
23.1% sezon ort. 19.5% | Serbest atış oranı | 41.5% sezon ort. 22.2% |
27.7% sezon ort. 24.9% | Üçlük payı | 34.0% sezon ort. 34.8% |
| Savunma | ||
67.4 sezon ort. 92.8 | 100 savunmada yenen sayı | 93.8 sezon ort. 99.7 |
31.1% sezon ort. 44.0% | Rakip eFG% | 43.1% sezon ort. 47.5% |
22.3% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 16.4% sezon ort. 14.9% |
19.5% sezon ort. 25.8% | Rakip hücum ribaundu % | 28.2% sezon ort. 30.4% |
41.5% sezon ort. 20.9% | Rakip serbest atış oranı | 23.1% sezon ort. 18.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kamile Nacickaite Fenerbahçe · 21 dk+6.5 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Fenerbahçe · 13 dk+6.0 PIR
- Betül Kalfalı İstanbul Üniversitesi · 24 dk+5.2 PIR
- Elizabeth Williams İstanbul Üniversitesi · 27 dk+5.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Viktoria Vladimirovna Mircheva İstanbul Üniversitesi · 24 dk−15.0 PIR
- Melisa Korkmaz Fenerbahçe · 12 dk−8.0 PIR
- İlayda Güner İstanbul Üniversitesi · 22 dk−6.8 PIR
- Hülya Çoklar Asarcıklı Fenerbahçe · 18 dk−5.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Olcay Çakır Turgut 25 blok barajını geçti
- Jantel Cherrill Lavender 50 asist barajını geçti
- Tuğçe Canıtez 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 74.6 | 73.6 | 93.8 | 43.1% | 16.4% | 28.2% | 23.1% | 67.4 | 31.1% | 22.3% | 80.5% | 41.5% | +26.4 |
| İstanbul Üniversitesi | 72.7 | 73.6 | 67.4 | 31.1% | 22.3% | 19.5% | 41.5% | 93.8 | 43.1% | 16.4% | 71.8% | 23.1% | -26.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 26/65 (%40.0) | Saha İçi Şut | 14/53 (%26.4) |
| 22/47 (%46.8) | 2 Sayı | 9/35 (%25.7) |
| 4/18 (%22.2) | 3 Sayı | 5/18 (%27.8) |
| 14/15 (%93.3) | Serbest Atış | 16/22 (%72.7) |
| 44 | Ribaund | 36 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 19 | Asist | 12 |
| 10 | Top Çalma | 8 |
| 2 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 18 |
| 25 | Faul | 13 |
| 91 | Verimlilik (PIR) | 45 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 02.01.2016İstanbul Üniversitesi 48-94 Fenerbahçe
- 05.04.2016Fenerbahçe 70-49 İstanbul Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

