KBSL · 24. Hafta · 2016-2017 · 1 Nisan 2017 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 35-44 geride kapattı, ikinci yarıyı 54-29 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 18 | 17 | 33 | 21 | 89 |
| Fenerbahçe | 23 | 21 | 12 | 17 | 73 |
| Galatasaray | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.8 sezon ort. 74.5 | Tempo | 78.8 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
113.7 sezon ort. 102.4 | 100 hücumda sayı | 92.0 sezon ort. 110.3 |
54.1% sezon ort. 48.0% | eFG% | 54.5% sezon ort. 53.1% |
13.1% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 22.9% sezon ort. 14.7% |
30.2% sezon ort. 33.6% | Hücum ribaundu % | 26.7% sezon ort. 34.0% |
16.2% sezon ort. 17.3% | Serbest atış oranı | 4.5% sezon ort. 19.2% |
37.8% sezon ort. 31.6% | Üçlük payı | 15.2% sezon ort. 29.1% |
| Savunma | ||
92.0 sezon ort. 94.9 | 100 savunmada yenen sayı | 113.7 sezon ort. 90.6 |
54.5% sezon ort. 49.0% | Rakip eFG% | 54.1% sezon ort. 44.0% |
22.9% sezon ort. 21.8% | Zorlanan top kaybı | 13.1% sezon ort. 15.6% |
26.7% sezon ort. 34.0% | Rakip hücum ribaundu % | 30.2% sezon ort. 25.7% |
4.5% sezon ort. 26.3% | Rakip serbest atış oranı | 16.2% sezon ort. 20.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ivon Anderson Galatasaray · 39 dk+13.2 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Galatasaray · 14 dk+7.0 PIR
- Deniz Çolakoğlu Galatasaray · 20 dk+3.5 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 35 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 38 dk−6.9 PIR
- Pınar Gezici Galatasaray · 21 dk−4.1 PIR
- Sandrine Beatrice Gruda Fenerbahçe · 30 dk−3.8 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 31 dk−2.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ivon Anderson 50 asist barajını geçti
- Cansu Köksal Öngüner 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 78.3 | 78.8 | 113.7 | 54.1% | 13.1% | 30.2% | 16.2% | 92.0 | 54.5% | 22.9% | 73.3% | 4.5% | +21.7 |
| Fenerbahçe | 79.3 | 78.8 | 92.0 | 54.5% | 22.9% | 26.7% | 4.5% | 113.7 | 54.1% | 13.1% | 69.8% | 16.2% | -21.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 34/74 (%45.9) | Saha İçi Şut | 34/66 (%51.5) |
| 22/46 (%47.8) | 2 Sayı | 30/56 (%53.6) |
| 12/28 (%42.9) | 3 Sayı | 4/10 (%40.0) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 1/3 (%33.3) |
| 35 | Ribaund | 38 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 19 | Asist | 20 |
| 17 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 3 |
| 12 | Top Kaybı | 20 |
| 14 | Faul | 16 |
| 106 | Verimlilik (PIR) | 90 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Galatasaray 0, Fenerbahçe 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 29.12.2016Fenerbahçe 77-55 Galatasaray
- 31.03.2017Galatasaray 89-73 Fenerbahçe
- 28.04.2017Fenerbahçe 83-61 Galatasaray
- 01.05.2017Fenerbahçe 97-73 Galatasaray
- 03.05.2017Galatasaray 63-77 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

