KBSL · 20. Hafta · 2016-2017 · 22 Mart 2017 00:00
Fenerbahçe ilk yarıyı 31-35 geride kapattı, ikinci yarıyı 40-29 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 18 | 13 | 20 | 20 | 71 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | 15 | 20 | 10 | 19 | 64 |
| Fenerbahçe | Kategori | Mersin Büyükşehir BLD. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.4 sezon ort. 72.7 | Tempo | 66.4 sezon ort. 73.0 |
| Hücum | ||
107.7 sezon ort. 109.8 | 100 hücumda sayı | 95.8 sezon ort. 95.0 |
41.0% sezon ort. 53.5% | eFG% | 45.8% sezon ort. 46.1% |
13.8% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 13.4% sezon ort. 16.5% |
50.0% sezon ort. 33.3% | Hücum ribaundu % | 22.9% sezon ort. 26.2% |
26.9% sezon ort. 18.6% | Serbest atış oranı | 18.3% sezon ort. 25.8% |
32.8% sezon ort. 28.6% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 26.8% |
| Savunma | ||
95.8 sezon ort. 91.2 | 100 savunmada yenen sayı | 107.7 sezon ort. 101.1 |
45.8% sezon ort. 44.3% | Rakip eFG% | 41.0% sezon ort. 48.9% |
13.4% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 13.8% sezon ort. 15.9% |
22.9% sezon ort. 25.9% | Rakip hücum ribaundu % | 50.0% sezon ort. 30.9% |
18.3% sezon ort. 20.4% | Rakip serbest atış oranı | 26.9% sezon ort. 20.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 37 dk+9.0 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 30 dk+8.3 PIR
- Nilay Kartaltepe Mersin Büyükşehir BLD. · 38 dk+1.4 PIR
- Marissa Jo Coleman Mersin Büyükşehir BLD. · 36 dk+0.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 21 dk−10.3 PIR
- Sandrine Beatrice Gruda Fenerbahçe · 32 dk−9.3 PIR
- Farhiya Abdi Mersin Büyükşehir BLD. · 33 dk−9.2 PIR
- Candace Parker Williams Fenerbahçe · 35 dk−6.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 65.9 | 66.4 | 107.7 | 41.0% | 13.8% | 50.0% | 26.9% | 95.8 | 45.8% | 13.4% | 77.1% | 18.3% | +12.0 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | 66.8 | 66.4 | 95.8 | 45.8% | 13.4% | 22.9% | 18.3% | 107.7 | 41.0% | 13.8% | 50.0% | 26.9% | -12.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Mersin Büyükşehir BLD. |
|---|---|---|
| 25/67 (%37.3) | Saha İçi Şut | 24/60 (%40.0) |
| 20/45 (%44.4) | 2 Sayı | 17/40 (%42.5) |
| 5/22 (%22.7) | 3 Sayı | 7/20 (%35.0) |
| 16/18 (%88.9) | Serbest Atış | 9/11 (%81.8) |
| 48 | Ribaund | 29 |
| 21 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 20 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 0 |
| 12 | Top Kaybı | 10 |
| 14 | Faul | 17 |
| 90 | Verimlilik (PIR) | 72 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Fenerbahçe 2, Mersin Büyükşehir BLD. 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 09.12.2016Mersin Büyükşehir BLD. 79-76 Fenerbahçe
- 21.03.2017Fenerbahçe 71-64 Mersin Büyükşehir BLD.
- 21.04.2017Fenerbahçe 82-71 Mersin Büyükşehir BLD.
- 23.04.2017Mersin Büyükşehir BLD. 64-102 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

