KBSL · 19. Hafta · 2016-2017 · 25 Şubat 2017 00:00
Botaş maçı 9 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin Büyükşehir BLD. | 21 | 12 | 14 | 19 | 66 |
| Botaş | 20 | 20 | 13 | 22 | 75 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.4 sezon ort. 72.8 | Tempo | 72.4 sezon ort. 74.8 |
| Hücum | ||
91.2 sezon ort. 95.2 | 100 hücumda sayı | 103.5 sezon ort. 91.4 |
42.1% sezon ort. 46.3% | eFG% | 57.8% sezon ort. 47.3% |
12.9% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 21.8% sezon ort. 19.9% |
29.5% sezon ort. 25.9% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 29.3% |
14.3% sezon ort. 26.0% | Serbest atış oranı | 1.6% sezon ort. 21.6% |
24.3% sezon ort. 27.2% | Üçlük payı | 31.3% sezon ort. 30.6% |
| Savunma | ||
103.5 sezon ort. 101.2 | 100 savunmada yenen sayı | 91.2 sezon ort. 96.5 |
57.8% sezon ort. 48.2% | Rakip eFG% | 42.1% sezon ort. 45.2% |
21.8% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 12.9% sezon ort. 15.6% |
33.3% sezon ort. 31.6% | Rakip hücum ribaundu % | 29.5% sezon ort. 32.3% |
1.6% sezon ort. 21.1% | Rakip serbest atış oranı | 14.3% sezon ort. 22.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Odyssey Celeste Sims Botaş · 38 dk+11.0 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 28 dk+4.6 PIR
- Fahriye Bayraktar Mersin Büyükşehir BLD. · 12 dk+3.6 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Mersin Büyükşehir BLD. · 31 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Mersin Büyükşehir BLD. · 37 dk−9.8 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 21 dk−6.4 PIR
- Nilay Kartaltepe Mersin Büyükşehir BLD. · 39 dk−4.2 PIR
- Dilara Tongar Botaş · 13 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin Büyükşehir BLD. | 72.4 | 72.4 | 91.2 | 42.1% | 12.9% | 29.5% | 14.3% | 103.5 | 57.8% | 21.8% | 66.7% | 1.6% | -12.4 |
| Botaş | 72.4 | 72.4 | 103.5 | 57.8% | 21.8% | 33.3% | 1.6% | 91.2 | 42.1% | 12.9% | 70.5% | 14.3% | +12.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 27/70 (%38.6) | Saha İçi Şut | 34/64 (%53.1) |
| 22/53 (%41.5) | 2 Sayı | 28/44 (%63.6) |
| 5/17 (%29.4) | 3 Sayı | 6/20 (%30.0) |
| 7/10 (%70.0) | Serbest Atış | 1/1 (%100.0) |
| 33 | Ribaund | 41 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 21 | Asist | 21 |
| 12 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 2 |
| 11 | Top Kaybı | 18 |
| 11 | Faul | 17 |
| 76 | Verimlilik (PIR) | 99 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Mersin Büyükşehir BLD. 2, Botaş 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 03.12.2016Botaş 68-57 Mersin Büyükşehir BLD.
- 24.02.2017Mersin Büyükşehir BLD. 66-75 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

