KBSL · 15. Hafta · 2016-2017 · 28 Ocak 2017 00:00
Botaş 2. çeyreği 23-13 kazanarak farkı açtı. Tosyalı Toyo Osmaniye GSK ikinci yarıda 41-38 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 20 | 23 | 16 | 22 | 81 |
| Tosyalı Toyo Osmaniye GSK | 18 | 13 | 22 | 19 | 72 |
| Botaş | Kategori | Tosyalı Toyo Osmaniye GSK |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.1 sezon ort. 74.6 | Tempo | 78.1 sezon ort. 75.6 |
| Hücum | ||
102.7 sezon ort. 91.4 | 100 hücumda sayı | 93.1 sezon ort. 90.1 |
46.4% sezon ort. 47.8% | eFG% | 45.4% sezon ort. 43.9% |
16.5% sezon ort. 20.2% | Top kaybı oranı | 18.8% sezon ort. 17.6% |
40.9% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 31.7% sezon ort. 26.7% |
39.1% sezon ort. 19.9% | Serbest atış oranı | 29.2% sezon ort. 22.4% |
26.1% sezon ort. 30.8% | Üçlük payı | 27.7% sezon ort. 27.5% |
| Savunma | ||
93.1 sezon ort. 96.5 | 100 savunmada yenen sayı | 102.7 sezon ort. 102.2 |
45.4% sezon ort. 45.1% | Rakip eFG% | 46.4% sezon ort. 48.5% |
18.8% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 16.5% sezon ort. 15.5% |
31.7% sezon ort. 32.2% | Rakip hücum ribaundu % | 40.9% sezon ort. 33.4% |
29.2% sezon ort. 21.8% | Rakip serbest atış oranı | 39.1% sezon ort. 21.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Chatilla van Grinsven Tosyalı Toyo Osmaniye GSK · 36 dk+9.4 PIR
- Natasha Lacy Botaş · 30 dk+7.0 PIR
- Odyssey Celeste Sims Botaş · 39 dk+6.2 PIR
- Petra Kulichova Botaş · 27 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Riquna Uneik Williams Tosyalı Toyo Osmaniye GSK · 40 dk−8.4 PIR
- Zeynep Kalbisağde Botaş · 14 dk−4.9 PIR
- Rebekah Jasmine Gardner Tosyalı Toyo Osmaniye GSK · 40 dk−3.7 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Botaş · 12 dk−3.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Nazlı Bircan Gökdemir 10 blok barajını geçti
- Marina Bas 500 sayı barajını geçti
- Odyssey Celeste Sims 50 asist barajını geçti
- Chatilla van Grinsven 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 78.9 | 78.1 | 102.7 | 46.4% | 16.5% | 40.9% | 39.1% | 93.1 | 45.4% | 18.8% | 68.3% | 29.2% | +9.6 |
| Tosyalı Toyo Osmaniye GSK | 77.4 | 78.1 | 93.1 | 45.4% | 18.8% | 31.7% | 29.2% | 102.7 | 46.4% | 16.5% | 59.1% | 39.1% | -9.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Tosyalı Toyo Osmaniye GSK |
|---|---|---|
| 29/69 (%42.0) | Saha İçi Şut | 26/65 (%40.0) |
| 23/51 (%45.1) | 2 Sayı | 19/47 (%40.4) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 7/18 (%38.9) |
| 17/27 (%63.0) | Serbest Atış | 13/19 (%68.4) |
| 46 | Ribaund | 39 |
| 18 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 23 | Asist | 19 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 4 | Blok | 4 |
| 16 | Top Kaybı | 17 |
| 24 | Faul | 26 |
| 96 | Verimlilik (PIR) | 79 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 28.10.2016Tosyalı Toyo Osmaniye GSK 70-65 Botaş
- 27.01.2017Botaş 81-72 Tosyalı Toyo Osmaniye GSK
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

