KBSL · 13. Hafta · 2016-2017 · 14 Ocak 2017 00:00
Maç normal süreyi 54-54 berabere tamamladı; Fenerbahçe uzatmada 10-6 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 17 | 17 | 11 | 9 | 10 | 64 |
| Botaş | 16 | 10 | 13 | 15 | 6 | 60 |
| Fenerbahçe | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.3 sezon ort. 72.4 | Tempo | 76.3 sezon ort. 74.6 |
| Hücum | ||
83.8 sezon ort. 110.5 | 100 hücumda sayı | 78.7 sezon ort. 92.4 |
39.4% sezon ort. 53.6% | eFG% | 46.6% sezon ort. 47.8% |
16.6% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 26.4% sezon ort. 19.7% |
31.1% sezon ort. 34.0% | Hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 29.5% |
14.1% sezon ort. 19.0% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 20.8% |
29.6% sezon ort. 28.7% | Üçlük payı | 32.2% sezon ort. 30.5% |
| Savunma | ||
78.7 sezon ort. 91.7 | 100 savunmada yenen sayı | 83.8 sezon ort. 96.8 |
46.6% sezon ort. 44.3% | Rakip eFG% | 39.4% sezon ort. 45.4% |
26.4% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 15.5% |
28.9% sezon ort. 25.8% | Rakip hücum ribaundu % | 31.1% sezon ort. 32.2% |
20.3% sezon ort. 20.4% | Rakip serbest atış oranı | 14.1% sezon ort. 22.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 23 dk+6.5 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 31 dk+2.8 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 40 dk+2.6 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Botaş · 15 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 35 dk−16.8 PIR
- Natasha Lacy Botaş · 34 dk−13.5 PIR
- Odyssey Celeste Sims Botaş · 41 dk−11.5 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 36 dk−7.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tilbe Şenyürek 500 sayı barajını geçti
- Özge Kavurmacıoğlu 100 top çalma barajını geçti
- Tuğçe Canıtez 100. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 76.4 | 76.3 | 83.8 | 39.4% | 16.6% | 31.1% | 14.1% | 78.7 | 46.6% | 26.4% | 71.1% | 20.3% | +5.1 |
| Botaş | 76.3 | 76.3 | 78.7 | 46.6% | 26.4% | 28.9% | 20.3% | 83.8 | 39.4% | 16.6% | 68.9% | 14.1% | -5.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 25/71 (%35.2) | Saha İçi Şut | 24/59 (%40.7) |
| 19/50 (%38.0) | 2 Sayı | 17/40 (%42.5) |
| 6/21 (%28.6) | 3 Sayı | 7/19 (%36.8) |
| 8/10 (%80.0) | Serbest Atış | 5/12 (%41.7) |
| 41 | Ribaund | 42 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 19 | Asist | 19 |
| 10 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 23 |
| 13 | Faul | 17 |
| 73 | Verimlilik (PIR) | 64 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 13.01.2017Fenerbahçe 64-60 Botaş
- 18.04.2017Botaş 65-87 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

