KBSL · 10. Hafta · 2016-2017 · 24 Aralık 2016 00:00
Fenerbahçe ilk çeyreği 24-16 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin Basketbol | 16 | 15 | 14 | 6 | 51 |
| Fenerbahçe | 24 | 23 | 14 | 14 | 75 |
| Mersin Basketbol | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.4 sezon ort. 73.4 | Tempo | 78.4 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
65.2 sezon ort. 86.6 | 100 hücumda sayı | 95.5 sezon ort. 110.2 |
34.4% sezon ort. 45.1% | eFG% | 50.0% sezon ort. 53.3% |
22.3% sezon ort. 21.1% | Top kaybı oranı | 15.4% sezon ort. 14.9% |
16.3% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 16.7% sezon ort. 34.4% |
19.7% sezon ort. 19.3% | Serbest atış oranı | 11.8% sezon ort. 19.0% |
26.2% sezon ort. 29.6% | Üçlük payı | 19.1% sezon ort. 29.0% |
| Savunma | ||
95.5 sezon ort. 101.1 | 100 savunmada yenen sayı | 65.2 sezon ort. 92.1 |
50.0% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 34.4% sezon ort. 44.6% |
15.4% sezon ort. 14.1% | Zorlanan top kaybı | 22.3% sezon ort. 15.4% |
16.7% sezon ort. 27.0% | Rakip hücum ribaundu % | 16.3% sezon ort. 26.2% |
11.8% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 20.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Olesia Malashenko Mersin Basketbol · 16 dk+8.6 PIR
- Aslı İnceer Mersin Basketbol · 18 dk+8.4 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 14 dk+6.7 PIR
- Sandrine Beatrice Gruda Fenerbahçe · 21 dk+5.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Rana Derin Mersin Basketbol · 36 dk−15.2 PIR
- Donette Je Michelle Snow Mersin Basketbol · 19 dk−10.3 PIR
- Esra Ural Fenerbahçe · 22 dk−3.6 PIR
- Melisa Korkmaz Fenerbahçe · 11 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin Basketbol | 78.3 | 78.4 | 65.2 | 34.4% | 22.3% | 16.3% | 19.7% | 95.5 | 50.0% | 15.4% | 83.3% | 11.8% | -30.4 |
| Fenerbahçe | 78.5 | 78.4 | 95.5 | 50.0% | 15.4% | 16.7% | 11.8% | 65.2 | 34.4% | 22.3% | 83.7% | 19.7% | +30.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin Basketbol | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 19/61 (%31.1) | Saha İçi Şut | 32/68 (%47.1) |
| 15/45 (%33.3) | 2 Sayı | 28/55 (%50.9) |
| 4/16 (%25.0) | 3 Sayı | 4/13 (%30.8) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 7/8 (%87.5) |
| 37 | Ribaund | 42 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 36 |
| 16 | Asist | 32 |
| 7 | Top Çalma | 11 |
| 0 | Blok | 1 |
| 19 | Top Kaybı | 13 |
| 12 | Faul | 14 |
| 47 | Verimlilik (PIR) | 111 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 23.12.2016Mersin Basketbol 51-75 Fenerbahçe
- 24.03.2017Fenerbahçe 92-64 Mersin Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

