KBSL · 8. Hafta · 2016-2017 · 18 Aralık 2016 00:00
Fenerbahçe ilk çeyreği 31-15 kazanarak maçı erken kopardı. Hatay BŞB. ikinci yarıda 32-31 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 15 | 12 | 16 | 16 | 59 |
| Fenerbahçe | 31 | 15 | 15 | 16 | 77 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
65.8 sezon ort. 69.7 | Tempo | 65.8 sezon ort. 72.7 |
| Hücum | ||
89.9 sezon ort. 100.7 | 100 hücumda sayı | 116.5 sezon ort. 109.6 |
39.7% sezon ort. 49.3% | eFG% | 55.4% sezon ort. 53.1% |
11.5% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 16.0% sezon ort. 14.9% |
31.7% sezon ort. 30.0% | Hücum ribaundu % | 41.7% sezon ort. 33.6% |
23.8% sezon ort. 21.8% | Serbest atış oranı | 10.8% sezon ort. 19.0% |
38.1% sezon ort. 36.5% | Üçlük payı | 43.1% sezon ort. 28.3% |
| Savunma | ||
116.5 sezon ort. 99.7 | 100 savunmada yenen sayı | 89.9 sezon ort. 91.3 |
55.4% sezon ort. 46.6% | Rakip eFG% | 39.7% sezon ort. 44.5% |
16.0% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 11.5% sezon ort. 15.7% |
41.7% sezon ort. 30.8% | Rakip hücum ribaundu % | 31.7% sezon ort. 25.7% |
10.8% sezon ort. 21.0% | Rakip serbest atış oranı | 23.8% sezon ort. 20.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jovana Popovic Hatay BŞB. · 33 dk+6.7 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 29 dk+4.7 PIR
- Devran Tanaçan Hatay BŞB. · 15 dk+3.4 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 25 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 32 dk−14.2 PIR
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 35 dk−5.6 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 28 dk−5.3 PIR
- Gamze Takmaz Hatay BŞB. · 24 dk−2.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ayşe Cora Yamaner 250 ribaund barajını geçti
- Gamze Takmaz 150. maçına çıktı
- Tuğba Oral 50 asist barajını geçti
- Katsiaryna Snytsina 100 top çalma barajını geçti
- Courtney Lynne Paris 1.750 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 65.6 | 65.8 | 89.9 | 39.7% | 11.5% | 31.7% | 23.8% | 116.5 | 55.4% | 16.0% | 58.3% | 10.8% | -26.6 |
| Fenerbahçe | 66.1 | 65.8 | 116.5 | 55.4% | 16.0% | 41.7% | 10.8% | 89.9 | 39.7% | 11.5% | 68.3% | 23.8% | +26.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 24/63 (%38.1) | Saha İçi Şut | 30/65 (%46.2) |
| 22/39 (%56.4) | 2 Sayı | 18/37 (%48.6) |
| 2/24 (%8.3) | 3 Sayı | 12/28 (%42.9) |
| 9/15 (%60.0) | Serbest Atış | 5/7 (%71.4) |
| 34 | Ribaund | 43 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 13 | Asist | 22 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 13 |
| 16 | Faul | 17 |
| 60 | Verimlilik (PIR) | 98 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Hatay BŞB. 0, Fenerbahçe 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 17.12.2016Hatay BŞB. 59-77 Fenerbahçe
- 04.04.2017Fenerbahçe 103-76 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

