KBSL · Playoff Final 2. Maç · 2015-2016 · 5 Mayıs 2016 00:00
Fenerbahçe ilk yarıyı 23-27 geride kapattı, ikinci yarıyı 41-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 17 | 6 | 17 | 24 | 64 |
| Hatay BŞB. | 15 | 12 | 19 | 13 | 59 |
| Fenerbahçe | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.5 sezon ort. 69.1 | Tempo | 66.5 sezon ort. 72.1 |
| Hücum | ||
96.7 sezon ort. 111.0 | 100 hücumda sayı | 88.3 sezon ort. 103.6 |
40.4% sezon ort. 51.9% | eFG% | 40.6% sezon ort. 49.6% |
12.9% sezon ort. 14.0% | Top kaybı oranı | 12.7% sezon ort. 15.7% |
42.2% sezon ort. 35.2% | Hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 31.7% |
20.6% sezon ort. 19.6% | Serbest atış oranı | 17.2% sezon ort. 23.6% |
26.5% sezon ort. 24.9% | Üçlük payı | 37.5% sezon ort. 40.6% |
| Savunma | ||
88.3 sezon ort. 92.1 | 100 savunmada yenen sayı | 96.7 sezon ort. 96.9 |
40.6% sezon ort. 43.8% | Rakip eFG% | 40.4% sezon ort. 45.6% |
12.7% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 12.9% sezon ort. 13.5% |
30.8% sezon ort. 25.4% | Rakip hücum ribaundu % | 42.2% sezon ort. 26.9% |
17.2% sezon ort. 21.6% | Rakip serbest atış oranı | 20.6% sezon ort. 20.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 37 dk+4.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kuanitra Holingsvorth Fenerbahçe · 30 dk−11.6 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 19 dk−7.4 PIR
- Natalie Anne Stevens Hurst Hatay BŞB. · 37 dk−7.0 PIR
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 37 dk−6.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 66.2 | 66.5 | 96.7 | 40.4% | 12.9% | 42.2% | 20.6% | 88.3 | 40.6% | 12.7% | 69.2% | 17.2% | +8.5 |
| Hatay BŞB. | 66.8 | 66.5 | 88.3 | 40.6% | 12.7% | 30.8% | 17.2% | 96.7 | 40.4% | 12.9% | 57.8% | 20.6% | -8.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 25/68 (%36.8) | Saha İçi Şut | 24/64 (%37.5) |
| 20/50 (%40.0) | 2 Sayı | 20/40 (%50.0) |
| 5/18 (%27.8) | 3 Sayı | 4/24 (%16.7) |
| 9/14 (%64.3) | Serbest Atış | 7/11 (%63.6) |
| 46 | Ribaund | 38 |
| 19 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 11 | Asist | 17 |
| 2 | Top Çalma | 3 |
| 2 | Blok | 0 |
| 11 | Top Kaybı | 10 |
| 16 | Faul | 19 |
| 66 | Verimlilik (PIR) | 63 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Fenerbahçe 3, Hatay BŞB. 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-0
- 26.12.2015Fenerbahçe 60-53 Hatay BŞB.
- 26.03.2016Hatay BŞB. 72-74 Fenerbahçe
- 02.05.2016Fenerbahçe 75-73 Hatay BŞB.
- 04.05.2016Fenerbahçe 64-59 Hatay BŞB.
- 07.05.2016Hatay BŞB. 66-68 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

