KBSL · Playoff Yarı Final 4. Maç · 2015-2016 · 30 Nisan 2016 00:00

78 - 85
UZ
Maç normal süreyi 62-62 berabere tamamladı; Hatay BŞB. uzatmada 23-16 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | UZ2 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 18 | 17 | 9 | 18 | 5 | 11 | 78 |
| Hatay BŞB. | 20 | 13 | 15 | 14 | 5 | 18 | 85 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
85.6 sezon ort. 74.6 | Tempo | 85.6 sezon ort. 71.5 |
| Hücum | ||
92.3 sezon ort. 100.9 | 100 hücumda sayı | 98.1 sezon ort. 103.4 |
45.7% sezon ort. 48.6% | eFG% | 51.5% sezon ort. 49.3% |
17.1% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 21.3% sezon ort. 15.4% |
20.9% sezon ort. 29.3% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 31.7% |
24.3% sezon ort. 21.3% | Serbest atış oranı | 32.4% sezon ort. 23.1% |
38.6% sezon ort. 31.0% | Üçlük payı | 36.8% sezon ort. 40.6% |
| Savunma | ||
98.1 sezon ort. 93.7 | 100 savunmada yenen sayı | 92.3 sezon ort. 97.1 |
51.5% sezon ort. 44.5% | Rakip eFG% | 45.7% sezon ort. 45.4% |
21.3% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 17.1% sezon ort. 13.4% |
30.0% sezon ort. 27.4% | Rakip hücum ribaundu % | 20.9% sezon ort. 27.6% |
32.4% sezon ort. 25.8% | Rakip serbest atış oranı | 24.3% sezon ort. 20.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 50 dk+10.2 PIR
- Gamze Takmaz Hatay BŞB. · 38 dk+4.8 PIR
- Nilay Kartaltepe Mersin BŞB. · 36 dk+4.7 PIR
- Tuğba Theodore Mersin BŞB. · 28 dk+4.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Bas Mersin BŞB. · 44 dk−14.1 PIR
- Anna Vajda Hatay BŞB. · 50 dk−10.6 PIR
- Angel Lajuane Mc Coughtry Mersin BŞB. · 40 dk−7.0 PIR
- Natalie Anne Stevens Hurst Hatay BŞB. · 41 dk−6.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gamze Takmaz 500 sayı barajını geçti
- Natalie Anne Stevens Hurst 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 84.5 | 85.6 | 92.3 | 45.7% | 17.1% | 20.9% | 24.3% | 98.1 | 51.5% | 21.3% | 70.0% | 32.4% | -5.7 |
| Hatay BŞB. | 86.7 | 85.6 | 98.1 | 51.5% | 21.3% | 30.0% | 32.4% | 92.3 | 45.7% | 17.1% | 79.1% | 24.3% | +5.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 27/70 (%38.6) | Saha İçi Şut | 31/68 (%45.6) |
| 17/43 (%39.5) | 2 Sayı | 23/43 (%53.5) |
| 10/27 (%37.0) | 3 Sayı | 8/25 (%32.0) |
| 14/17 (%82.4) | Serbest Atış | 15/22 (%68.2) |
| 37 | Ribaund | 46 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 21 | Asist | 19 |
| 9 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 21 |
| 21 | Faul | 20 |
| 86 | Verimlilik (PIR) | 93 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Mersin BŞB. 1, Hatay BŞB. 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-5
- 02.01.2016Mersin BŞB. 72-77 Hatay BŞB.
- 05.04.2016Hatay BŞB. 70-67 Mersin BŞB.
- 22.04.2016Hatay BŞB. 80-85 Mersin BŞB.
- 24.04.2016Hatay BŞB. 68-67 Mersin BŞB.
- 27.04.2016Mersin BŞB. 55-57 Hatay BŞB.
- 29.04.2016Mersin BŞB. 78-85 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.