KBSL · 13. Hafta · 2015-2016 · 3 Ocak 2016 00:00

72 - 77

Hatay BŞB. ilk yarıyı 32-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 45-29 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 24 | 19 | 16 | 13 | 72 |
| Hatay BŞB. | 18 | 14 | 26 | 19 | 77 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.1 sezon ort. 75.0 | Tempo | 73.1 sezon ort. 71.9 |
| Hücum | ||
97.0 sezon ort. 100.7 | 100 hücumda sayı | 107.1 sezon ort. 103.1 |
43.8% sezon ort. 48.6% | eFG% | 55.2% sezon ort. 49.2% |
13.1% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 20.5% sezon ort. 15.4% |
25.0% sezon ort. 29.1% | Hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 31.6% |
32.8% sezon ort. 21.0% | Serbest atış oranı | 31.0% sezon ort. 23.2% |
40.6% sezon ort. 31.0% | Üçlük payı | 56.9% sezon ort. 40.0% |
| Savunma | ||
107.1 sezon ort. 93.4 | 100 savunmada yenen sayı | 97.0 sezon ort. 96.9 |
55.2% sezon ort. 44.4% | Rakip eFG% | 43.8% sezon ort. 45.5% |
20.5% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 13.1% sezon ort. 13.5% |
32.4% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 27.4% |
31.0% sezon ort. 25.8% | Rakip serbest atış oranı | 32.8% sezon ort. 20.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Angel Lajuane Mc Coughtry Mersin BŞB. · 38 dk+6.7 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 34 dk+6.3 PIR
- Natalie Anne Stevens Hurst Hatay BŞB. · 39 dk+3.3 PIR
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 36 dk+0.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 28 dk−7.3 PIR
- Anna Vajda Hatay BŞB. · 39 dk−7.1 PIR
- Marina Bas Mersin BŞB. · 37 dk−4.4 PIR
- Tuğba Theodore Mersin BŞB. · 20 dk−3.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 74.2 | 73.1 | 97.0 | 43.8% | 13.1% | 25.0% | 32.8% | 107.1 | 55.2% | 20.5% | 67.6% | 31.0% | -10.1 |
| Hatay BŞB. | 71.9 | 73.1 | 107.1 | 55.2% | 20.5% | 32.4% | 31.0% | 97.0 | 43.8% | 13.1% | 75.0% | 32.8% | +10.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 25/64 (%39.1) | Saha İçi Şut | 25/58 (%43.1) |
| 19/38 (%50.0) | 2 Sayı | 11/25 (%44.0) |
| 6/26 (%23.1) | 3 Sayı | 14/33 (%42.4) |
| 16/21 (%76.2) | Serbest Atış | 13/18 (%72.2) |
| 33 | Ribaund | 41 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 16 | Asist | 19 |
| 12 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 0 |
| 11 | Top Kaybı | 17 |
| 21 | Faul | 19 |
| 79 | Verimlilik (PIR) | 86 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-5
- 02.01.2016Mersin BŞB. 72-77 Hatay BŞB.
- 05.04.2016Hatay BŞB. 70-67 Mersin BŞB.
- 22.04.2016Hatay BŞB. 80-85 Mersin BŞB.
- 24.04.2016Hatay BŞB. 68-67 Mersin BŞB.
- 27.04.2016Mersin BŞB. 55-57 Hatay BŞB.
- 29.04.2016Mersin BŞB. 78-85 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.