KBSL · 8. Hafta · 2015-2016 · 12 Aralık 2015 00:00
Galatasaray 1. çeyreği 23-9 kazanarak farkı açtı. Mersin BŞB. ikinci yarıda 39-34 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 23 | 19 | 18 | 16 | 76 |
| Mersin BŞB. | 9 | 19 | 20 | 19 | 67 |
| Galatasaray | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.9 sezon ort. 68.7 | Tempo | 67.9 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
111.5 sezon ort. 107.0 | 100 hücumda sayı | 98.9 sezon ort. 100.6 |
48.5% sezon ort. 52.0% | eFG% | 45.3% sezon ort. 48.6% |
9.9% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 11.4% sezon ort. 16.1% |
35.1% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 28.2% sezon ort. 29.0% |
20.9% sezon ort. 23.2% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 21.4% |
25.4% sezon ort. 22.8% | Üçlük payı | 21.9% sezon ort. 31.6% |
| Savunma | ||
98.9 sezon ort. 91.3 | 100 savunmada yenen sayı | 111.5 sezon ort. 93.3 |
45.3% sezon ort. 46.0% | Rakip eFG% | 48.5% sezon ort. 44.6% |
11.4% sezon ort. 18.3% | Zorlanan top kaybı | 9.9% sezon ort. 16.3% |
28.2% sezon ort. 27.9% | Rakip hücum ribaundu % | 35.1% sezon ort. 27.2% |
20.3% sezon ort. 21.2% | Rakip serbest atış oranı | 20.9% sezon ort. 26.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Bas Mersin BŞB. · 31 dk+5.8 PIR
- Nevriye Yılmaz Galatasaray · 17 dk+5.0 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Galatasaray · 38 dk+4.2 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 34 dk+1.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 40 dk−11.7 PIR
- Jelena Dubljevic Galatasaray · 37 dk−8.6 PIR
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 29 dk−8.5 PIR
- Duygu Ekşi Mersin BŞB. · 11 dk−6.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 68.2 | 67.9 | 111.5 | 48.5% | 9.9% | 35.1% | 20.9% | 98.9 | 45.3% | 11.4% | 71.8% | 20.3% | +12.6 |
| Mersin BŞB. | 67.7 | 67.9 | 98.9 | 45.3% | 11.4% | 28.2% | 20.3% | 111.5 | 48.5% | 9.9% | 64.9% | 20.9% | -12.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 29/67 (%43.3) | Saha İçi Şut | 27/64 (%42.2) |
| 22/50 (%44.0) | 2 Sayı | 23/50 (%46.0) |
| 7/17 (%41.2) | 3 Sayı | 4/14 (%28.6) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 9/13 (%69.2) |
| 41 | Ribaund | 35 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 16 | Asist | 16 |
| 3 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 1 |
| 8 | Top Kaybı | 9 |
| 19 | Faul | 19 |
| 89 | Verimlilik (PIR) | 74 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 11.12.2015Galatasaray 76-67 Mersin BŞB.
- 22.03.2016Mersin BŞB. 68-66 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

