KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2015-2016 · 10 Nisan 2016 00:00

78 - 72

Mersin BŞB. 2. çeyreği 19-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 19 | 19 | 17 | 23 | 78 |
| İstanbul Üniversitesi | 19 | 9 | 26 | 18 | 72 |
| Mersin BŞB. | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.8 sezon ort. 74.8 | Tempo | 80.8 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
98.5 sezon ort. 100.6 | 100 hücumda sayı | 87.4 sezon ort. 95.7 |
50.0% sezon ort. 48.4% | eFG% | 46.3% sezon ort. 46.5% |
17.4% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 14.2% sezon ort. 16.6% |
20.0% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 5.1% sezon ort. 28.3% |
21.5% sezon ort. 21.4% | Serbest atış oranı | 14.7% sezon ort. 23.1% |
27.7% sezon ort. 31.4% | Üçlük payı | 41.2% sezon ort. 34.5% |
| Savunma | ||
87.4 sezon ort. 94.0 | 100 savunmada yenen sayı | 98.5 sezon ort. 99.5 |
46.3% sezon ort. 44.6% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 47.3% |
14.2% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 17.4% sezon ort. 14.9% |
5.1% sezon ort. 28.1% | Rakip hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 30.7% |
14.7% sezon ort. 26.4% | Rakip serbest atış oranı | 21.5% sezon ort. 18.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Nilay Kartaltepe Mersin BŞB. · 32 dk+7.6 PIR
- Elizabeth Williams İstanbul Üniversitesi · 38 dk+7.0 PIR
- Viktoria Vladimirovna Mircheva İstanbul Üniversitesi · 37 dk+6.2 PIR
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 37 dk+4.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White İstanbul Üniversitesi · 34 dk−11.4 PIR
- Aneika Anna Kay Henry Mersin BŞB. · 37 dk−2.7 PIR
- Miray Şahin İstanbul Üniversitesi · 30 dk−2.2 PIR
- Marina Bas Mersin BŞB. · 32 dk−0.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 79.2 | 80.8 | 98.5 | 50.0% | 17.4% | 20.0% | 21.5% | 87.4 | 46.3% | 14.2% | 94.9% | 14.7% | +11.2 |
| İstanbul Üniversitesi | 82.4 | 80.8 | 87.4 | 46.3% | 14.2% | 5.1% | 14.7% | 98.5 | 50.0% | 17.4% | 80.0% | 21.5% | -11.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 30/65 (%46.2) | Saha İçi Şut | 27/68 (%39.7) |
| 25/47 (%53.2) | 2 Sayı | 18/40 (%45.0) |
| 5/18 (%27.8) | 3 Sayı | 9/28 (%32.1) |
| 13/14 (%92.9) | Serbest Atış | 9/10 (%90.0) |
| 44 | Ribaund | 30 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 2 |
| 37 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 22 | Asist | 14 |
| 9 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 4 |
| 15 | Top Kaybı | 12 |
| 18 | Faul | 18 |
| 105 | Verimlilik (PIR) | 75 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 07.11.2015Mersin BŞB. 78-73 İstanbul Üniversitesi
- 30.01.2016İstanbul Üniversitesi 76-82 Mersin BŞB.
- 09.04.2016Mersin BŞB. 78-72 İstanbul Üniversitesi
- 12.04.2016İstanbul Üniversitesi 74-77 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.