KBSL · 23. Hafta · 2015-2016 · 20 Mart 2016 00:00

120 - 59

Mersin BŞB. 2. çeyreği 34-14 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 24 | 34 | 28 | 34 | 120 |
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | 14 | 14 | 16 | 15 | 59 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Orduspor Sportif F.A.Ş. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.8 sezon ort. 74.7 | Tempo | 82.8 sezon ort. 78.8 |
| Hücum | ||
143.8 sezon ort. 99.0 | 100 hücumda sayı | 71.8 sezon ort. 90.3 |
59.5% sezon ort. 47.9% | eFG% | 41.0% sezon ort. 44.7% |
7.4% sezon ort. 16.3% | Top kaybı oranı | 21.1% sezon ort. 17.0% |
56.8% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 7.5% sezon ort. 25.1% |
1.0% sezon ort. 22.4% | Serbest atış oranı | 23.0% sezon ort. 20.6% |
29.0% sezon ort. 31.4% | Üçlük payı | 24.6% sezon ort. 29.8% |
| Savunma | ||
71.8 sezon ort. 94.6 | 100 savunmada yenen sayı | 143.8 sezon ort. 115.1 |
41.0% sezon ort. 44.8% | Rakip eFG% | 59.5% sezon ort. 55.8% |
21.1% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 7.4% sezon ort. 15.2% |
7.5% sezon ort. 28.1% | Rakip hücum ribaundu % | 56.8% sezon ort. 38.1% |
23.0% sezon ort. 26.1% | Rakip serbest atış oranı | 1.0% sezon ort. 14.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Duygu Ekşi Mersin BŞB. · 25 dk+28.9 PIR
- Nilay Kartaltepe Mersin BŞB. · 25 dk+24.7 PIR
- Emel Sığırcı Mersin BŞB. · 28 dk+21.7 PIR
- İlknur Yıldızhan Çetin Mersin BŞB. · 24 dk+18.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Özge Kavurmacıoğlu Orduspor Sportif F.A.Ş. · 38 dk−5.6 PIR
- Feyzanur Kurt Orduspor Sportif F.A.Ş. · 19 dk−1.2 PIR
- Elvan Taslı Orduspor Sportif F.A.Ş. · 38 dk−0.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Emel Sığırcı 100 ribaund barajını geçti
- Aneika Anna Kay Henry 500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 83.4 | 82.8 | 143.8 | 59.5% | 7.4% | 56.8% | 1.0% | 71.8 | 41.0% | 21.1% | 92.5% | 23.0% | +72.0 |
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | 82.2 | 82.8 | 71.8 | 41.0% | 21.1% | 7.5% | 23.0% | 143.8 | 59.5% | 7.4% | 43.2% | 1.0% | -72.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Orduspor Sportif F.A.Ş. |
|---|---|---|
| 54/100 (%54.0) | Saha İçi Şut | 23/61 (%37.7) |
| 43/71 (%60.6) | 2 Sayı | 19/46 (%41.3) |
| 11/29 (%37.9) | 3 Sayı | 4/15 (%26.7) |
| 1/1 (%100.0) | Serbest Atış | 9/14 (%64.3) |
| 62 | Ribaund | 22 |
| 25 | Hücum Ribaundu | 3 |
| 37 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 45 | Asist | 7 |
| 12 | Top Çalma | 7 |
| 3 | Blok | 3 |
| 8 | Top Kaybı | 18 |
| 14 | Faul | 5 |
| 188 | Verimlilik (PIR) | 37 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 22.12.2015Orduspor Sportif F.A.Ş. 58-82 Mersin BŞB.
- 19.03.2016Mersin BŞB. 120-59 Orduspor Sportif F.A.Ş.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.