KBSL · Playoff Yarı Final 3. Maç · 2015-2016 · 28 Nisan 2016 00:00

55 - 57

Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Hatay BŞB. Mersin BŞB. karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 12 | 14 | 18 | 11 | 55 |
| Hatay BŞB. | 12 | 12 | 18 | 15 | 57 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.3 sezon ort. 75.2 | Tempo | 67.3 sezon ort. 72.1 |
| Hücum | ||
83.8 sezon ort. 101.0 | 100 hücumda sayı | 82.7 sezon ort. 103.8 |
44.7% sezon ort. 48.6% | eFG% | 36.0% sezon ort. 49.8% |
20.1% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 15.3% sezon ort. 15.6% |
23.7% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 35.6% sezon ort. 31.5% |
10.5% sezon ort. 21.7% | Serbest atış oranı | 13.2% sezon ort. 23.7% |
36.8% sezon ort. 31.1% | Üçlük payı | 45.6% sezon ort. 40.3% |
| Savunma | ||
82.7 sezon ort. 94.1 | 100 savunmada yenen sayı | 83.8 sezon ort. 97.3 |
36.0% sezon ort. 45.0% | Rakip eFG% | 44.7% sezon ort. 45.5% |
15.3% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 20.1% sezon ort. 13.4% |
35.6% sezon ort. 27.1% | Rakip hücum ribaundu % | 23.7% sezon ort. 27.5% |
13.2% sezon ort. 26.4% | Rakip serbest atış oranı | 10.5% sezon ort. 21.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gamze Takmaz Hatay BŞB. · 30 dk+9.7 PIR
- Dilara Tongar Hatay BŞB. · 11 dk+6.7 PIR
- Marina Bas Mersin BŞB. · 36 dk+2.1 PIR
- Tuğba Oral Hatay BŞB. · 11 dk+0.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 40 dk−17.1 PIR
- Angel Lajuane Mc Coughtry Mersin BŞB. · 34 dk−11.8 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 39 dk−10.5 PIR
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 29 dk−8.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Nilay Kartaltepe 10 blok barajını geçti
- Tuğba Theodore 100. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 65.6 | 67.3 | 83.8 | 44.7% | 20.1% | 23.7% | 10.5% | 82.7 | 36.0% | 15.3% | 64.4% | 13.2% | +1.1 |
| Hatay BŞB. | 69.0 | 67.3 | 82.7 | 36.0% | 15.3% | 35.6% | 13.2% | 83.8 | 44.7% | 20.1% | 76.3% | 10.5% | -1.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 21/57 (%36.8) | Saha İçi Şut | 22/68 (%32.4) |
| 12/36 (%33.3) | 2 Sayı | 17/37 (%45.9) |
| 9/21 (%42.9) | 3 Sayı | 5/31 (%16.1) |
| 4/6 (%66.7) | Serbest Atış | 8/9 (%88.9) |
| 38 | Ribaund | 45 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 13 | Asist | 7 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 13 |
| 15 | Faul | 13 |
| 61 | Verimlilik (PIR) | 55 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Mersin BŞB. 1, Hatay BŞB. 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-5
- 02.01.2016Mersin BŞB. 72-77 Hatay BŞB.
- 05.04.2016Hatay BŞB. 70-67 Mersin BŞB.
- 22.04.2016Hatay BŞB. 80-85 Mersin BŞB.
- 24.04.2016Hatay BŞB. 68-67 Mersin BŞB.
- 27.04.2016Mersin BŞB. 55-57 Hatay BŞB.
- 29.04.2016Mersin BŞB. 78-85 Hatay BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.