KBSL · Playoff Final 3. Maç · 2015-2016 · 8 Mayıs 2016 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Hatay BŞB. karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay BŞB. | 28 | 5 | 17 | 16 | 66 |
| Fenerbahçe | 13 | 26 | 11 | 18 | 68 |
| Hatay BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
62.6 sezon ort. 72.2 | Tempo | 62.6 sezon ort. 69.2 |
| Hücum | ||
106.5 sezon ort. 103.1 | 100 hücumda sayı | 107.6 sezon ort. 110.7 |
50.0% sezon ort. 49.3% | eFG% | 48.5% sezon ort. 51.6% |
13.7% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 8.1% sezon ort. 14.1% |
31.4% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 35.7% |
15.3% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 7.6% sezon ort. 20.0% |
49.2% sezon ort. 40.2% | Üçlük payı | 27.3% sezon ort. 24.9% |
| Savunma | ||
107.6 sezon ort. 96.7 | 100 savunmada yenen sayı | 106.5 sezon ort. 91.6 |
48.5% sezon ort. 45.4% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 43.5% |
8.1% sezon ort. 13.7% | Zorlanan top kaybı | 13.7% sezon ort. 15.2% |
29.7% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 31.4% sezon ort. 25.4% |
7.6% sezon ort. 21.2% | Rakip serbest atış oranı | 15.3% sezon ort. 21.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Anna Vajda Hatay BŞB. · 38 dk+5.0 PIR
- Natalie Anne Stevens Hurst Hatay BŞB. · 40 dk+4.1 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 34 dk+0.4 PIR
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 40 dk+0.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kuanitra Holingsvorth Fenerbahçe · 20 dk−9.8 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 34 dk−6.7 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 40 dk−6.2 PIR
- Tuğba Oral Hatay BŞB. · 13 dk−3.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay BŞB. | 62.0 | 62.6 | 106.5 | 50.0% | 13.7% | 31.4% | 15.3% | 107.6 | 48.5% | 8.1% | 70.3% | 7.6% | -1.1 |
| Fenerbahçe | 63.2 | 62.6 | 107.6 | 48.5% | 8.1% | 29.7% | 7.6% | 106.5 | 50.0% | 13.7% | 68.6% | 15.3% | +1.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 24/59 (%40.7) | Saha İçi Şut | 29/66 (%43.9) |
| 13/30 (%43.3) | 2 Sayı | 23/48 (%47.9) |
| 11/29 (%37.9) | 3 Sayı | 6/18 (%33.3) |
| 7/9 (%77.8) | Serbest Atış | 4/5 (%80.0) |
| 37 | Ribaund | 35 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 17 | Asist | 17 |
| 2 | Top Çalma | 2 |
| 2 | Blok | 0 |
| 10 | Top Kaybı | 6 |
| 14 | Faul | 17 |
| 77 | Verimlilik (PIR) | 78 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Hatay BŞB. 0, Fenerbahçe 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-5
- 26.12.2015Fenerbahçe 60-53 Hatay BŞB.
- 26.03.2016Hatay BŞB. 72-74 Fenerbahçe
- 02.05.2016Fenerbahçe 75-73 Hatay BŞB.
- 04.05.2016Fenerbahçe 64-59 Hatay BŞB.
- 07.05.2016Hatay BŞB. 66-68 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

