KBSL · 8. Hafta · 2016-2017 · 17 Aralık 2016 00:00
Botaş 2. çeyreği 24-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 13 | 24 | 18 | 20 | 75 |
| İstanbul Üniversitesi | 22 | 9 | 9 | 22 | 62 |
| Botaş | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.3 sezon ort. 74.7 | Tempo | 74.3 sezon ort. 71.5 |
| Hücum | ||
100.4 sezon ort. 91.5 | 100 hücumda sayı | 83.8 sezon ort. 96.5 |
48.6% sezon ort. 47.7% | eFG% | 36.7% sezon ort. 45.5% |
14.7% sezon ort. 20.3% | Top kaybı oranı | 10.2% sezon ort. 14.1% |
33.3% sezon ort. 29.3% | Hücum ribaundu % | 25.9% sezon ort. 27.5% |
18.6% sezon ort. 20.9% | Serbest atış oranı | 12.0% sezon ort. 18.4% |
31.4% sezon ort. 30.5% | Üçlük payı | 48.0% sezon ort. 37.4% |
| Savunma | ||
83.8 sezon ort. 96.8 | 100 savunmada yenen sayı | 100.4 sezon ort. 105.5 |
36.7% sezon ort. 45.5% | Rakip eFG% | 48.6% sezon ort. 50.8% |
10.2% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 14.7% sezon ort. 15.6% |
25.9% sezon ort. 32.5% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 33.2% |
12.0% sezon ort. 22.5% | Rakip serbest atış oranı | 18.6% sezon ort. 22.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Petra Kulichova Botaş · 28 dk+9.9 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 22 dk+7.4 PIR
- Zeynep Kalbisağde Botaş · 13 dk+5.0 PIR
- Şaziye İvegin Üner İstanbul Üniversitesi · 35 dk+4.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White İstanbul Üniversitesi · 33 dk−12.3 PIR
- Jordan Hooper İstanbul Üniversitesi · 36 dk−7.4 PIR
- Tijana Ajdukovic Botaş · 21 dk−3.5 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 29 dk−3.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 74.7 | 74.3 | 100.4 | 48.6% | 14.7% | 33.3% | 18.6% | 83.8 | 36.7% | 10.2% | 74.1% | 12.0% | +16.5 |
| İstanbul Üniversitesi | 74.0 | 74.3 | 83.8 | 36.7% | 10.2% | 25.9% | 12.0% | 100.4 | 48.6% | 14.7% | 66.7% | 18.6% | -16.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 31/70 (%44.3) | Saha İçi Şut | 22/75 (%29.3) |
| 25/48 (%52.1) | 2 Sayı | 11/39 (%28.2) |
| 6/22 (%27.3) | 3 Sayı | 11/36 (%30.6) |
| 7/13 (%53.8) | Serbest Atış | 7/9 (%77.8) |
| 54 | Ribaund | 42 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 40 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 21 | Asist | 19 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 9 |
| 14 | Faul | 15 |
| 102 | Verimlilik (PIR) | 65 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 16.12.2016Botaş 75-62 İstanbul Üniversitesi
- 15.03.2017İstanbul Üniversitesi 76-72 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

