KBSL · 11. Hafta · 2016-2017 · 30 Aralık 2016 00:00
Fenerbahçe, Galatasaray karşısında 22 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 17 | 17 | 21 | 22 | 77 |
| Galatasaray | 12 | 14 | 14 | 15 | 55 |
| Fenerbahçe | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.6 sezon ort. 72.6 | Tempo | 72.6 sezon ort. 74.8 |
| Hücum | ||
106.1 sezon ort. 109.9 | 100 hücumda sayı | 75.8 sezon ort. 103.7 |
56.7% sezon ort. 53.1% | eFG% | 33.8% sezon ort. 48.8% |
19.4% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 11.0% sezon ort. 14.8% |
30.3% sezon ort. 34.0% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 33.6% |
25.0% sezon ort. 18.7% | Serbest atış oranı | 10.4% sezon ort. 17.5% |
20.0% sezon ort. 28.9% | Üçlük payı | 36.4% sezon ort. 31.7% |
| Savunma | ||
75.8 sezon ort. 91.7 | 100 savunmada yenen sayı | 106.1 sezon ort. 94.4 |
33.8% sezon ort. 44.7% | Rakip eFG% | 56.7% sezon ort. 48.9% |
11.0% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 19.4% sezon ort. 21.9% |
31.0% sezon ort. 25.6% | Rakip hücum ribaundu % | 30.3% sezon ort. 33.9% |
10.4% sezon ort. 20.7% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 16 dk+10.8 PIR
- Sandrine Beatrice Gruda Fenerbahçe · 33 dk+8.5 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 30 dk+4.1 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Galatasaray · 10 dk+4.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shekinna Paries Stricklen Fenerbahçe · 27 dk−10.8 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 34 dk−7.8 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 32 dk−7.2 PIR
- Ivon Anderson Galatasaray · 31 dk−6.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Esra Ural 150. maçına çıktı
- Sandrine Beatrice Gruda 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 72.6 | 72.6 | 106.1 | 56.7% | 19.4% | 30.3% | 25.0% | 75.8 | 33.8% | 11.0% | 69.0% | 10.4% | +30.2 |
| Galatasaray | 72.5 | 72.6 | 75.8 | 33.8% | 11.0% | 31.0% | 10.4% | 106.1 | 56.7% | 19.4% | 69.7% | 25.0% | -30.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 30/60 (%50.0) | Saha İçi Şut | 22/77 (%28.6) |
| 22/48 (%45.8) | 2 Sayı | 14/49 (%28.6) |
| 8/12 (%66.7) | 3 Sayı | 8/28 (%28.6) |
| 9/15 (%60.0) | Serbest Atış | 3/8 (%37.5) |
| 50 | Ribaund | 41 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 18 |
| 40 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 23 | Asist | 16 |
| 3 | Top Çalma | 13 |
| 4 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 10 |
| 14 | Faul | 21 |
| 105 | Verimlilik (PIR) | 56 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 29.12.2016Fenerbahçe 77-55 Galatasaray
- 31.03.2017Galatasaray 89-73 Fenerbahçe
- 28.04.2017Fenerbahçe 83-61 Galatasaray
- 01.05.2017Fenerbahçe 97-73 Galatasaray
- 03.05.2017Galatasaray 63-77 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

