KBSL · 10. Hafta · 2016-2017 · 24 Aralık 2016 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 28-35 geride kapattı, ikinci yarıyı 36-24 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 10 | 18 | 17 | 19 | 64 |
| Adana Aski | 18 | 17 | 18 | 6 | 59 |
| Galatasaray | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.9 sezon ort. 74.7 | Tempo | 72.9 sezon ort. 73.2 |
| Hücum | ||
89.0 sezon ort. 103.2 | 100 hücumda sayı | 79.8 sezon ort. 92.6 |
40.3% sezon ort. 48.5% | eFG% | 44.2% sezon ort. 44.2% |
16.7% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 25.6% sezon ort. 16.2% |
30.8% sezon ort. 33.6% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 29.5% |
29.0% sezon ort. 16.9% | Serbest atış oranı | 15.0% sezon ort. 22.4% |
29.0% sezon ort. 31.9% | Üçlük payı | 28.3% sezon ort. 34.0% |
| Savunma | ||
79.8 sezon ort. 95.3 | 100 savunmada yenen sayı | 89.0 sezon ort. 97.7 |
44.2% sezon ort. 49.3% | Rakip eFG% | 40.3% sezon ort. 47.0% |
25.6% sezon ort. 21.7% | Zorlanan top kaybı | 16.7% sezon ort. 17.3% |
33.3% sezon ort. 33.8% | Rakip hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 29.5% |
15.0% sezon ort. 25.8% | Rakip serbest atış oranı | 29.0% sezon ort. 27.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Avery Rochelle Warley Adana Aski · 37 dk+7.3 PIR
- Edita Sujanova Adana Aski · 35 dk+5.2 PIR
- Ivon Anderson Galatasaray · 36 dk+4.9 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Galatasaray · 20 dk+1.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Moriah Elise Jefferson Galatasaray · 37 dk−11.6 PIR
- Alysha Clark Adana Aski · 39 dk−9.5 PIR
- Kübra Erat Adana Aski · 24 dk−7.9 PIR
- Pınar Gezici Galatasaray · 28 dk−7.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ivon Anderson 100 sayı barajını geçti
- Cansu Köksal Öngüner 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 71.9 | 72.9 | 89.0 | 40.3% | 16.7% | 30.8% | 29.0% | 79.8 | 44.2% | 25.6% | 66.7% | 15.0% | +9.2 |
| Adana Aski | 74.0 | 72.9 | 79.8 | 44.2% | 25.6% | 33.3% | 15.0% | 89.0 | 40.3% | 16.7% | 69.2% | 29.0% | -9.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| 22/62 (%35.5) | Saha İçi Şut | 24/60 (%40.0) |
| 16/44 (%36.4) | 2 Sayı | 19/43 (%44.2) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 5/17 (%29.4) |
| 14/18 (%77.8) | Serbest Atış | 6/9 (%66.7) |
| 36 | Ribaund | 39 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 15 | Asist | 16 |
| 15 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 22 |
| 12 | Faul | 16 |
| 73 | Verimlilik (PIR) | 62 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 23.12.2016Galatasaray 64-59 Adana Aski
- 26.03.2017Adana Aski 56-80 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

