KBSL · 9. Hafta · 2016-2017 · 21 Aralık 2016 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Canik Belediye Botaş karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Canik Belediye | 9 | 19 | 23 | 21 | 72 |
| Botaş | 32 | 19 | 8 | 11 | 70 |
| Canik Belediye | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.8 sezon ort. 73.3 | Tempo | 74.8 sezon ort. 74.7 |
| Hücum | ||
95.5 sezon ort. 90.5 | 100 hücumda sayı | 94.2 sezon ort. 91.7 |
53.6% sezon ort. 44.5% | eFG% | 43.4% sezon ort. 48.0% |
24.6% sezon ort. 18.4% | Top kaybı oranı | 13.1% sezon ort. 20.3% |
30.3% sezon ort. 28.2% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 29.7% |
33.9% sezon ort. 24.7% | Serbest atış oranı | 17.6% sezon ort. 20.9% |
35.7% sezon ort. 29.6% | Üçlük payı | 30.9% sezon ort. 30.6% |
| Savunma | ||
94.2 sezon ort. 101.9 | 100 savunmada yenen sayı | 95.5 sezon ort. 96.3 |
43.4% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 53.6% sezon ort. 44.8% |
13.1% sezon ort. 16.9% | Zorlanan top kaybı | 24.6% sezon ort. 15.2% |
25.0% sezon ort. 33.8% | Rakip hücum ribaundu % | 30.3% sezon ort. 32.2% |
17.6% sezon ort. 22.7% | Rakip serbest atış oranı | 33.9% sezon ort. 21.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Naignouma Coulibaly Canik Belediye · 30 dk+8.3 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 31 dk+4.7 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Botaş · 14 dk+4.3 PIR
- Zeynep Kalbisağde Botaş · 15 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Lacy Botaş · 31 dk−7.3 PIR
- Eshaya Marie Murph Canik Belediye · 40 dk−4.7 PIR
- Tijana Ajdukovic Botaş · 36 dk−4.0 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Canik Belediye · 37 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Canik Belediye | 75.4 | 74.8 | 95.5 | 53.6% | 24.6% | 30.3% | 33.9% | 94.2 | 43.4% | 13.1% | 75.0% | 17.6% | +1.3 |
| Botaş | 74.3 | 74.8 | 94.2 | 43.4% | 13.1% | 25.0% | 17.6% | 95.5 | 53.6% | 24.6% | 69.7% | 33.9% | -1.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Canik Belediye | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 27/56 (%48.2) | Saha İçi Şut | 27/68 (%39.7) |
| 21/36 (%58.3) | 2 Sayı | 22/47 (%46.8) |
| 6/20 (%30.0) | 3 Sayı | 5/21 (%23.8) |
| 12/19 (%63.2) | Serbest Atış | 11/12 (%91.7) |
| 40 | Ribaund | 33 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 17 | Asist | 14 |
| 5 | Top Çalma | 14 |
| 0 | Blok | 3 |
| 21 | Top Kaybı | 11 |
| 17 | Faul | 21 |
| 77 | Verimlilik (PIR) | 81 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 20.12.2016Canik Belediye 72-70 Botaş
- 18.03.2017Botaş 55-71 Canik Belediye
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

