KBSL · 17. Hafta · 2016-2017 · 12 Şubat 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Botaş Galatasaray karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 22 | 27 | 15 | 13 | 77 |
| Galatasaray | 13 | 16 | 29 | 16 | 74 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.0 sezon ort. 74.6 | Tempo | 77.0 sezon ort. 74.6 |
| Hücum | ||
102.4 sezon ort. 91.4 | 100 hücumda sayı | 93.8 sezon ort. 103.1 |
54.9% sezon ort. 47.5% | eFG% | 41.0% sezon ort. 48.5% |
22.1% sezon ort. 19.9% | Top kaybı oranı | 16.7% sezon ort. 14.6% |
35.5% sezon ort. 29.3% | Hücum ribaundu % | 37.8% sezon ort. 33.4% |
23.0% sezon ort. 20.7% | Serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 17.0% |
23.0% sezon ort. 30.9% | Üçlük payı | 31.9% sezon ort. 31.9% |
| Savunma | ||
93.8 sezon ort. 96.4 | 100 savunmada yenen sayı | 102.4 sezon ort. 94.5 |
41.0% sezon ort. 45.3% | Rakip eFG% | 54.9% sezon ort. 49.0% |
16.7% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 22.1% sezon ort. 21.9% |
37.8% sezon ort. 31.9% | Rakip hücum ribaundu % | 35.5% sezon ort. 33.7% |
25.0% sezon ort. 21.9% | Rakip serbest atış oranı | 23.0% sezon ort. 25.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Odyssey Celeste Sims Botaş · 33 dk+9.8 PIR
- Petra Kulichova Botaş · 34 dk+9.3 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 30 dk+3.2 PIR
- Luca Ivankovic Botaş · 8 dk+2.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ivon Anderson Galatasaray · 30 dk−11.2 PIR
- Moriah Elise Jefferson Galatasaray · 33 dk−5.0 PIR
- Deniz Çolakoğlu Galatasaray · 16 dk−4.5 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Botaş · 16 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 75.2 | 77.0 | 102.4 | 54.9% | 22.1% | 35.5% | 23.0% | 93.8 | 41.0% | 16.7% | 62.2% | 25.0% | +8.7 |
| Galatasaray | 78.9 | 77.0 | 93.8 | 41.0% | 16.7% | 37.8% | 25.0% | 102.4 | 54.9% | 22.1% | 64.5% | 23.0% | -8.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 32/61 (%52.5) | Saha İçi Şut | 26/72 (%36.1) |
| 29/47 (%61.7) | 2 Sayı | 19/49 (%38.8) |
| 3/14 (%21.4) | 3 Sayı | 7/23 (%30.4) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 15/18 (%83.3) |
| 39 | Ribaund | 37 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 23 | Asist | 21 |
| 10 | Top Çalma | 8 |
| 6 | Blok | 0 |
| 19 | Top Kaybı | 16 |
| 15 | Faul | 15 |
| 103 | Verimlilik (PIR) | 75 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Botaş 1, Galatasaray 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 11.11.2016Galatasaray 83-63 Botaş
- 11.02.2017Botaş 77-74 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

