KBSL · 14. Hafta · 2016-2017 · 21 Ocak 2017 00:00
Galatasaray maçı 10 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin Basketbol | 16 | 20 | 12 | 18 | 66 |
| Galatasaray | 21 | 22 | 15 | 18 | 76 |
| Mersin Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.8 sezon ort. 73.5 | Tempo | 74.8 sezon ort. 74.7 |
| Hücum | ||
85.7 sezon ort. 85.7 | 100 hücumda sayı | 104.6 sezon ort. 102.7 |
53.9% sezon ort. 44.3% | eFG% | 61.2% sezon ort. 47.9% |
36.2% sezon ort. 20.5% | Top kaybı oranı | 20.9% sezon ort. 14.5% |
53.8% sezon ort. 27.4% | Hücum ribaundu % | 14.8% sezon ort. 33.9% |
31.4% sezon ort. 18.9% | Serbest atış oranı | 10.3% sezon ort. 17.4% |
19.6% sezon ort. 29.8% | Üçlük payı | 41.4% sezon ort. 31.6% |
| Savunma | ||
104.6 sezon ort. 100.7 | 100 savunmada yenen sayı | 85.7 sezon ort. 95.1 |
61.2% sezon ort. 47.7% | Rakip eFG% | 53.9% sezon ort. 49.0% |
20.9% sezon ort. 14.0% | Zorlanan top kaybı | 36.2% sezon ort. 21.4% |
14.8% sezon ort. 27.0% | Rakip hücum ribaundu % | 53.8% sezon ort. 33.3% |
10.3% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 31.4% sezon ort. 25.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Astou Traore Galatasaray · 29 dk+12.5 PIR
- Noemie Mwindila A Mayombo Mersin Basketbol · 32 dk+7.7 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 35 dk+6.2 PIR
- Pınar Gezici Galatasaray · 27 dk+5.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Donette Je Michelle Snow Mersin Basketbol · 40 dk−6.7 PIR
- Maryia Papova Galatasaray · 29 dk−6.0 PIR
- Ferda Yıldız Mersin Basketbol · 13 dk−5.7 PIR
- Melis Talay Mersin Basketbol · 11 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin Basketbol | 77.0 | 74.8 | 85.7 | 53.9% | 36.2% | 53.8% | 31.4% | 104.6 | 61.2% | 20.9% | 85.2% | 10.3% | -19.0 |
| Galatasaray | 72.6 | 74.8 | 104.6 | 61.2% | 20.9% | 14.8% | 10.3% | 85.7 | 53.9% | 36.2% | 46.2% | 31.4% | +19.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 26/51 (%51.0) | Saha İçi Şut | 31/58 (%53.4) |
| 23/41 (%56.1) | 2 Sayı | 22/34 (%64.7) |
| 3/10 (%30.0) | 3 Sayı | 9/24 (%37.5) |
| 11/16 (%68.8) | Serbest Atış | 5/6 (%83.3) |
| 37 | Ribaund | 16 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 12 |
| 17 | Asist | 26 |
| 10 | Top Çalma | 22 |
| 1 | Blok | 0 |
| 33 | Top Kaybı | 16 |
| 11 | Faul | 19 |
| 68 | Verimlilik (PIR) | 96 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 21.10.2016Galatasaray 97-62 Mersin Basketbol
- 20.01.2017Mersin Basketbol 66-76 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

