KBSL · 15. Hafta · 2016-2017 · 28 Ocak 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Mersin Büyükşehir BLD. karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin Büyükşehir BLD. | 22 | 15 | 10 | 23 | 70 |
| Galatasaray | 20 | 24 | 16 | 11 | 71 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.9 sezon ort. 72.6 | Tempo | 77.9 sezon ort. 74.6 |
| Hücum | ||
91.1 sezon ort. 95.2 | 100 hücumda sayı | 89.9 sezon ort. 103.3 |
44.6% sezon ort. 46.1% | eFG% | 43.2% sezon ort. 48.4% |
26.1% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 13.5% sezon ort. 14.8% |
39.5% sezon ort. 25.6% | Hücum ribaundu % | 21.7% sezon ort. 34.0% |
48.2% sezon ort. 24.8% | Serbest atış oranı | 12.3% sezon ort. 17.4% |
25.0% sezon ort. 27.1% | Üçlük payı | 19.2% sezon ort. 32.3% |
| Savunma | ||
89.9 sezon ort. 101.8 | 100 savunmada yenen sayı | 91.1 sezon ort. 94.9 |
43.2% sezon ort. 48.8% | Rakip eFG% | 44.6% sezon ort. 49.3% |
13.5% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 26.1% sezon ort. 21.7% |
21.7% sezon ort. 32.1% | Rakip hücum ribaundu % | 39.5% sezon ort. 33.6% |
12.3% sezon ort. 20.8% | Rakip serbest atış oranı | 48.2% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Işıl Alben Galatasaray · 36 dk+8.9 PIR
- Aneika Anna Kay Henry Mersin Büyükşehir BLD. · 20 dk+7.2 PIR
- Gintare Petronyte Mersin Büyükşehir BLD. · 35 dk+6.7 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Galatasaray · 15 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Danielle Marie Robinson Mersin Büyükşehir BLD. · 38 dk−10.8 PIR
- Kristine Vitola Galatasaray · 17 dk−9.8 PIR
- Moriah Elise Jefferson Galatasaray · 33 dk−7.0 PIR
- Maryia Papova Galatasaray · 26 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin Büyükşehir BLD. | 76.9 | 77.9 | 91.1 | 44.6% | 26.1% | 39.5% | 48.2% | 89.9 | 43.2% | 13.5% | 78.3% | 12.3% | +1.1 |
| Galatasaray | 79.0 | 77.9 | 89.9 | 43.2% | 13.5% | 21.7% | 12.3% | 91.1 | 44.6% | 26.1% | 60.5% | 48.2% | -1.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 23/56 (%41.1) | Saha İçi Şut | 28/73 (%38.4) |
| 19/42 (%45.2) | 2 Sayı | 21/59 (%35.6) |
| 4/14 (%28.6) | 3 Sayı | 7/14 (%50.0) |
| 20/27 (%74.1) | Serbest Atış | 8/9 (%88.9) |
| 51 | Ribaund | 33 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 22 | Asist | 20 |
| 7 | Top Çalma | 18 |
| 5 | Blok | 2 |
| 24 | Top Kaybı | 12 |
| 16 | Faul | 26 |
| 91 | Verimlilik (PIR) | 86 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Mersin Büyükşehir BLD. 1, Galatasaray 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 28.10.2016Galatasaray 92-59 Mersin Büyükşehir BLD.
- 27.01.2017Mersin Büyükşehir BLD. 70-71 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

