KBSL · 12. Hafta · 2016-2017 · 8 Ocak 2017 00:00

78 - 82

Mersin Büyükşehir BLD. ilk yarıyı 40-47 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-31 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Canik Belediye | 23 | 24 | 12 | 19 | 78 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | 18 | 22 | 16 | 26 | 82 |
| Canik Belediye | Kategori | Mersin Büyükşehir BLD. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.4 sezon ort. 73.4 | Tempo | 70.4 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
112.2 sezon ort. 89.9 | 100 hücumda sayı | 114.9 sezon ort. 94.3 |
54.6% sezon ort. 44.4% | eFG% | 52.3% sezon ort. 45.9% |
18.0% sezon ort. 18.7% | Top kaybı oranı | 18.1% sezon ort. 16.3% |
38.9% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 48.6% sezon ort. 25.3% |
12.3% sezon ort. 25.5% | Serbest atış oranı | 29.7% sezon ort. 25.4% |
38.5% sezon ort. 29.4% | Üçlük payı | 26.6% sezon ort. 27.1% |
| Savunma | ||
114.9 sezon ort. 101.0 | 100 savunmada yenen sayı | 112.2 sezon ort. 100.9 |
52.3% sezon ort. 48.2% | Rakip eFG% | 54.6% sezon ort. 48.4% |
18.1% sezon ort. 16.7% | Zorlanan top kaybı | 18.0% sezon ort. 15.7% |
48.6% sezon ort. 32.9% | Rakip hücum ribaundu % | 38.9% sezon ort. 31.4% |
29.7% sezon ort. 22.2% | Rakip serbest atış oranı | 12.3% sezon ort. 20.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Frida Eldebrink Canik Belediye · 40 dk+16.7 PIR
- Gintare Petronyte Mersin Büyükşehir BLD. · 31 dk+16.3 PIR
- Miray Şahin Canik Belediye · 35 dk+12.3 PIR
- Eshaya Marie Murph Canik Belediye · 40 dk+10.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gökçe Doğan Mersin Büyükşehir BLD. · 23 dk−8.4 PIR
- Tuğba Theodore Canik Belediye · 27 dk−7.5 PIR
- Viktoria Vladimirovna Mircheva Canik Belediye · 39 dk−4.1 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Mersin Büyükşehir BLD. · 16 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Canik Belediye | 69.5 | 70.4 | 112.2 | 54.6% | 18.0% | 38.9% | 12.3% | 114.9 | 52.3% | 18.1% | 51.4% | 29.7% | -2.7 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | 71.4 | 70.4 | 114.9 | 52.3% | 18.1% | 48.6% | 29.7% | 112.2 | 54.6% | 18.0% | 61.1% | 12.3% | +2.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Canik Belediye | Kategori | Mersin Büyükşehir BLD. |
|---|---|---|
| 30/65 (%46.2) | Saha İçi Şut | 31/64 (%48.4) |
| 19/40 (%47.5) | 2 Sayı | 26/47 (%55.3) |
| 11/25 (%44.0) | 3 Sayı | 5/17 (%29.4) |
| 7/8 (%87.5) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 32 | Ribaund | 39 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 18 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 18 | Asist | 17 |
| 7 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 16 |
| 20 | Faul | 17 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 92 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Canik Belediye 0, Mersin Büyükşehir BLD. 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 07.01.2017Canik Belediye 78-82 Mersin Büyükşehir BLD.
- 07.04.2017Mersin Büyükşehir BLD. 75-62 Canik Belediye
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.