KBSL · 9. Hafta · 2016-2017 · 21 Aralık 2016 00:00

60 - 72

Hatay BŞB. maçı 12 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin Büyükşehir BLD. | 12 | 22 | 14 | 12 | 60 |
| Hatay BŞB. | 17 | 18 | 20 | 17 | 72 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.1 sezon ort. 72.9 | Tempo | 70.1 sezon ort. 69.6 |
| Hücum | ||
86.8 sezon ort. 95.3 | 100 hücumda sayı | 101.5 sezon ort. 100.3 |
41.5% sezon ort. 46.3% | eFG% | 51.6% sezon ort. 48.9% |
13.3% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 19.1% sezon ort. 15.7% |
16.2% sezon ort. 26.5% | Hücum ribaundu % | 35.1% sezon ort. 29.8% |
23.7% sezon ort. 25.6% | Serbest atış oranı | 14.1% sezon ort. 22.2% |
37.3% sezon ort. 26.7% | Üçlük payı | 32.8% sezon ort. 36.7% |
| Savunma | ||
101.5 sezon ort. 101.3 | 100 savunmada yenen sayı | 86.8 sezon ort. 100.8 |
51.6% sezon ort. 48.5% | Rakip eFG% | 41.5% sezon ort. 47.1% |
19.1% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 13.3% sezon ort. 14.3% |
35.1% sezon ort. 31.5% | Rakip hücum ribaundu % | 16.2% sezon ort. 31.7% |
14.1% sezon ort. 20.7% | Rakip serbest atış oranı | 23.7% sezon ort. 20.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Hatay BŞB. · 34 dk+16.0 PIR
- Courtney Lynne Paris Hatay BŞB. · 35 dk+5.9 PIR
- Jovana Popovic Hatay BŞB. · 36 dk+4.7 PIR
- Fahriye Bayraktar Mersin Büyükşehir BLD. · 16 dk+4.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Hatay BŞB. · 35 dk−8.6 PIR
- Gamze Takmaz Hatay BŞB. · 22 dk−4.3 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Mersin Büyükşehir BLD. · 34 dk−3.9 PIR
- Tuğba Oral Hatay BŞB. · 34 dk−3.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gintare Petronyte 50. maçına çıktı
- Nilay Kartaltepe 300 top çalma barajını geçti
- Nevin Krısten Vatansever 1.000 sayı barajını geçti
- Courtney Lynne Paris 100 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin Büyükşehir BLD. | 69.2 | 70.1 | 86.8 | 41.5% | 13.3% | 16.2% | 23.7% | 101.5 | 51.6% | 19.1% | 64.9% | 14.1% | -14.7 |
| Hatay BŞB. | 71.0 | 70.1 | 101.5 | 51.6% | 19.1% | 35.1% | 14.1% | 86.8 | 41.5% | 13.3% | 83.8% | 23.7% | +14.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Hatay BŞB. |
|---|---|---|
| 22/59 (%37.3) | Saha İçi Şut | 28/64 (%43.8) |
| 17/37 (%45.9) | 2 Sayı | 18/43 (%41.9) |
| 5/22 (%22.7) | 3 Sayı | 10/21 (%47.6) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 6/9 (%66.7) |
| 30 | Ribaund | 44 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 24 | Asist | 22 |
| 14 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 1 |
| 10 | Top Kaybı | 16 |
| 11 | Faul | 18 |
| 79 | Verimlilik (PIR) | 88 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Mersin Büyükşehir BLD. 1, Hatay BŞB. 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 20.12.2016Mersin Büyükşehir BLD. 60-72 Hatay BŞB.
- 12.04.2017Hatay BŞB. 73-66 Mersin Büyükşehir BLD.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.