KBSL · 22. Hafta · 2015-2016 · 3 Nisan 2016 00:00
Galatasaray ilk çeyreği 26-16 kazanarak maçı erken kopardı. Botaş ikinci yarıda 41-37 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 26 | 20 | 23 | 14 | 83 |
| Botaş | 16 | 16 | 26 | 15 | 73 |
| Galatasaray | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.5 sezon ort. 68.7 | Tempo | 69.5 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
120.9 sezon ort. 106.6 | 100 hücumda sayı | 103.7 sezon ort. 98.7 |
64.5% sezon ort. 51.4% | eFG% | 52.4% sezon ort. 50.3% |
12.2% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 18.2% sezon ort. 19.0% |
18.5% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 30.4% |
9.7% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 15.9% sezon ort. 20.2% |
25.8% sezon ort. 22.8% | Üçlük payı | 38.1% sezon ort. 34.6% |
| Savunma | ||
103.7 sezon ort. 91.1 | 100 savunmada yenen sayı | 120.9 sezon ort. 98.3 |
52.4% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 64.5% sezon ort. 47.1% |
18.2% sezon ort. 18.0% | Zorlanan top kaybı | 12.2% sezon ort. 16.7% |
32.4% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 18.5% sezon ort. 33.4% |
15.9% sezon ort. 21.4% | Rakip serbest atış oranı | 9.7% sezon ort. 21.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jewell Blessing Loyd Galatasaray · 34 dk+13.0 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Galatasaray · 36 dk+11.1 PIR
- Jelena Dubljevic Galatasaray · 27 dk+5.9 PIR
- Nevriye Yılmaz Galatasaray · 21 dk+5.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Botaş · 17 dk−6.2 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 29 dk−5.9 PIR
- Makbule Amachree Botaş · 17 dk−4.6 PIR
- Milica Jovanovic Botaş · 37 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Bahar Çağlar Ökten 100 top çalma barajını geçti
- Milica Jovanovic 100 top çalma barajını geçti
- Ann Wauters 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 68.6 | 69.5 | 120.9 | 64.5% | 12.2% | 18.5% | 9.7% | 103.7 | 52.4% | 18.2% | 67.6% | 15.9% | +17.2 |
| Botaş | 70.4 | 69.5 | 103.7 | 52.4% | 18.2% | 32.4% | 15.9% | 120.9 | 64.5% | 12.2% | 81.5% | 9.7% | -17.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 36/62 (%58.1) | Saha İçi Şut | 28/63 (%44.4) |
| 28/46 (%60.9) | 2 Sayı | 18/39 (%46.2) |
| 8/16 (%50.0) | 3 Sayı | 10/24 (%41.7) |
| 3/6 (%50.0) | Serbest Atış | 7/10 (%70.0) |
| 30 | Ribaund | 34 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 30 | Asist | 14 |
| 6 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 15 |
| 15 | Faul | 13 |
| 114 | Verimlilik (PIR) | 74 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.12.2015Botaş 73-70 Galatasaray
- 02.04.2016Galatasaray 83-73 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

