KBSL · 23. Hafta · 2015-2016 · 20 Mart 2016 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Samsun Canik Belediye karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Samsun Canik Belediye | 21 | 15 | 20 | 14 | 70 |
| Galatasaray | 15 | 14 | 22 | 22 | 73 |
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.4 sezon ort. 73.9 | Tempo | 73.4 sezon ort. 68.5 |
| Hücum | ||
95.0 sezon ort. 98.1 | 100 hücumda sayı | 99.9 sezon ort. 107.4 |
48.4% sezon ort. 44.2% | eFG% | 50.8% sezon ort. 51.9% |
18.1% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 18.5% sezon ort. 14.4% |
28.1% sezon ort. 32.0% | Hücum ribaundu % | 23.5% sezon ort. 29.0% |
21.0% sezon ort. 23.4% | Serbest atış oranı | 27.1% sezon ort. 23.0% |
11.3% sezon ort. 21.4% | Üçlük payı | 25.4% sezon ort. 22.8% |
| Savunma | ||
99.9 sezon ort. 98.9 | 100 savunmada yenen sayı | 95.0 sezon ort. 91.4 |
50.8% sezon ort. 50.0% | Rakip eFG% | 48.4% sezon ort. 45.9% |
18.5% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 18.1% sezon ort. 18.0% |
23.5% sezon ort. 30.7% | Rakip hücum ribaundu % | 28.1% sezon ort. 27.9% |
27.1% sezon ort. 18.5% | Rakip serbest atış oranı | 21.0% sezon ort. 21.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ann Wauters Galatasaray · 32 dk+9.1 PIR
- Nuria Martinez Prat Galatasaray · 19 dk+7.0 PIR
- Iva Radosavljevic Samsun Canik Belediye · 36 dk+6.0 PIR
- Jelena Dubljevic Galatasaray · 23 dk+2.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Işıl Alben Galatasaray · 28 dk−9.6 PIR
- Nevriye Yılmaz Galatasaray · 20 dk−9.1 PIR
- Jewell Blessing Loyd Galatasaray · 36 dk−6.1 PIR
- Zane Teilane Samsun Canik Belediye · 29 dk−6.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Samsun Canik Belediye | 73.7 | 73.4 | 95.0 | 48.4% | 18.1% | 28.1% | 21.0% | 99.9 | 50.8% | 18.5% | 76.5% | 27.1% | -5.0 |
| Galatasaray | 73.0 | 73.4 | 99.9 | 50.8% | 18.5% | 23.5% | 27.1% | 95.0 | 48.4% | 18.1% | 71.9% | 21.0% | +5.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 30/62 (%48.4) | Saha İçi Şut | 27/59 (%45.8) |
| 30/55 (%54.5) | 2 Sayı | 21/44 (%47.7) |
| 0/7 (%0.0) | 3 Sayı | 6/15 (%40.0) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 13/16 (%81.3) |
| 35 | Ribaund | 31 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 16 | Asist | 20 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 15 |
| 18 | Faul | 17 |
| 77 | Verimlilik (PIR) | 81 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 22.12.2015Galatasaray 78-57 Samsun Canik Belediye
- 19.03.2016Samsun Canik Belediye 70-73 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

