KBSL · 23. Hafta · 2016-2017 · 25 Mart 2017 00:00
Fenerbahçe ilk çeyreği 31-10 kazanarak maçı erken kopardı. Mersin Basketbol ikinci yarıda 42-40 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 31 | 21 | 19 | 21 | 92 |
| Mersin Basketbol | 10 | 12 | 19 | 23 | 64 |
| Fenerbahçe | Kategori | Mersin Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.8 sezon ort. 72.6 | Tempo | 71.8 sezon ort. 73.6 |
| Hücum | ||
128.3 sezon ort. 109.2 | 100 hücumda sayı | 88.9 sezon ort. 85.6 |
62.1% sezon ort. 52.9% | eFG% | 45.4% sezon ort. 44.6% |
11.1% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 16.9% sezon ort. 21.3% |
31.0% sezon ort. 33.9% | Hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 28.2% |
19.7% sezon ort. 18.8% | Serbest atış oranı | 13.8% sezon ort. 19.6% |
31.8% sezon ort. 28.6% | Üçlük payı | 41.5% sezon ort. 29.0% |
| Savunma | ||
88.9 sezon ort. 91.3 | 100 savunmada yenen sayı | 128.3 sezon ort. 99.8 |
45.4% sezon ort. 44.3% | Rakip eFG% | 62.1% sezon ort. 47.6% |
16.9% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 11.1% sezon ort. 14.3% |
27.5% sezon ort. 25.8% | Rakip hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 26.5% |
13.8% sezon ort. 20.6% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 24.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Milica Jovanovic Mersin Basketbol · 33 dk+15.2 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 25 dk+8.6 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 20 dk+6.8 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 13 dk+6.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Rebekkah White Brunson Mersin Basketbol · 35 dk−13.6 PIR
- Donette Je Michelle Snow Mersin Basketbol · 30 dk−11.4 PIR
- Dandra Yuvett Moss Mersin Basketbol · 23 dk−6.6 PIR
- Esra Ural Fenerbahçe · 17 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ferda Yıldız 50. maçına çıktı
- Jantel Cherrill Lavender 100 asist barajını geçti
- Alexandria Christine Quigley 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 71.7 | 71.8 | 128.3 | 62.1% | 11.1% | 31.0% | 19.7% | 88.9 | 45.4% | 16.9% | 72.5% | 13.8% | +39.3 |
| Mersin Basketbol | 72.0 | 71.8 | 88.9 | 45.4% | 16.9% | 27.5% | 13.8% | 128.3 | 62.1% | 11.1% | 69.0% | 19.7% | -39.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Mersin Basketbol |
|---|---|---|
| 37/66 (%56.1) | Saha İçi Şut | 24/65 (%36.9) |
| 29/45 (%64.4) | 2 Sayı | 13/38 (%34.2) |
| 8/21 (%38.1) | 3 Sayı | 11/27 (%40.7) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 5/9 (%55.6) |
| 38 | Ribaund | 31 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 25 | Asist | 16 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 14 |
| 14 | Faul | 13 |
| 123 | Verimlilik (PIR) | 58 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 23.12.2016Mersin Basketbol 51-75 Fenerbahçe
- 24.03.2017Fenerbahçe 92-64 Mersin Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

