KBSL · 26. Hafta · 2016-2017 · 19 Nisan 2017 00:00
Fenerbahçe, Botaş karşısında 22 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 17 | 19 | 11 | 65 |
| Fenerbahçe | 22 | 24 | 21 | 20 | 87 |
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.2 sezon ort. 74.7 | Tempo | 75.2 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
84.1 sezon ort. 92.2 | 100 hücumda sayı | 119.1 sezon ort. 109.5 |
48.4% sezon ort. 47.7% | eFG% | 51.4% sezon ort. 53.2% |
20.2% sezon ort. 20.0% | Top kaybı oranı | 14.9% sezon ort. 14.9% |
18.9% sezon ort. 29.9% | Hücum ribaundu % | 51.2% sezon ort. 33.3% |
19.4% sezon ort. 20.9% | Serbest atış oranı | 21.9% sezon ort. 18.7% |
43.5% sezon ort. 30.0% | Üçlük payı | 38.4% sezon ort. 28.4% |
| Savunma | ||
119.1 sezon ort. 95.4 | 100 savunmada yenen sayı | 84.1 sezon ort. 91.5 |
51.4% sezon ort. 44.8% | Rakip eFG% | 48.4% sezon ort. 44.2% |
14.9% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 20.2% sezon ort. 15.4% |
51.2% sezon ort. 31.4% | Rakip hücum ribaundu % | 18.9% sezon ort. 26.1% |
21.9% sezon ort. 22.1% | Rakip serbest atış oranı | 19.4% sezon ort. 20.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 17 dk+11.3 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Botaş · 28 dk+6.7 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 19 dk+5.9 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 26 dk+5.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Botaş · 27 dk−7.2 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 16 dk−6.3 PIR
- Melis Gülcan Fenerbahçe · 13 dk−3.8 PIR
- Luca Ivankovic Botaş · 24 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jantel Cherrill Lavender 50. maçına çıktı
- Alexandria Christine Quigley 1.000 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 77.3 | 75.2 | 84.1 | 48.4% | 20.2% | 18.9% | 19.4% | 119.1 | 51.4% | 14.9% | 48.8% | 21.9% | -35.0 |
| Fenerbahçe | 73.0 | 75.2 | 119.1 | 51.4% | 14.9% | 51.2% | 21.9% | 84.1 | 48.4% | 20.2% | 81.1% | 19.4% | +35.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 25/62 (%40.3) | Saha İçi Şut | 32/73 (%43.8) |
| 15/35 (%42.9) | 2 Sayı | 21/45 (%46.7) |
| 10/27 (%37.0) | 3 Sayı | 11/28 (%39.3) |
| 5/12 (%41.7) | Serbest Atış | 12/16 (%75.0) |
| 27 | Ribaund | 51 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 21 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 17 | Asist | 27 |
| 7 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 2 |
| 17 | Top Kaybı | 14 |
| 18 | Faul | 18 |
| 55 | Verimlilik (PIR) | 117 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Botaş 0, Fenerbahçe 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 13.01.2017Fenerbahçe 64-60 Botaş
- 18.04.2017Botaş 65-87 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

