KBSL · 21. Hafta · 2016-2017 · 16 Mart 2017 00:00
İstanbul Üniversitesi ilk yarıyı 30-37 geride kapattı, ikinci yarıyı 46-35 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 18 | 12 | 25 | 21 | 76 |
| Botaş | 13 | 24 | 21 | 14 | 72 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.3 sezon ort. 71.8 | Tempo | 66.3 sezon ort. 75.0 |
| Hücum | ||
116.0 sezon ort. 95.4 | 100 hücumda sayı | 107.3 sezon ort. 91.3 |
44.8% sezon ort. 45.2% | eFG% | 56.9% sezon ort. 47.4% |
6.9% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 16.4% sezon ort. 20.1% |
43.8% sezon ort. 26.7% | Hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 29.7% |
10.4% sezon ort. 18.5% | Serbest atış oranı | 12.1% sezon ort. 21.1% |
37.7% sezon ort. 37.9% | Üçlük payı | 36.2% sezon ort. 30.4% |
| Savunma | ||
107.3 sezon ort. 105.2 | 100 savunmada yenen sayı | 116.0 sezon ort. 95.6 |
56.9% sezon ort. 50.5% | Rakip eFG% | 44.8% sezon ort. 45.1% |
16.4% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 6.9% sezon ort. 15.9% |
21.4% sezon ort. 33.5% | Rakip hücum ribaundu % | 43.8% sezon ort. 31.6% |
12.1% sezon ort. 22.7% | Rakip serbest atış oranı | 10.4% sezon ort. 22.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gizem Yavuz Yar İstanbul Üniversitesi · 34 dk+8.7 PIR
- Jordan Hooper İstanbul Üniversitesi · 40 dk+7.4 PIR
- Gökşen Fitik Botaş · 21 dk+6.8 PIR
- Natasha Lacy Botaş · 32 dk+4.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aija Jurjane İstanbul Üniversitesi · 39 dk−7.1 PIR
- Odyssey Celeste Sims Botaş · 25 dk−4.1 PIR
- Ayşe Okul İstanbul Üniversitesi · 36 dk−1.8 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Botaş · 16 dk−1.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 65.5 | 66.3 | 116.0 | 44.8% | 6.9% | 43.8% | 10.4% | 107.3 | 56.9% | 16.4% | 78.6% | 12.1% | +8.7 |
| Botaş | 67.1 | 66.3 | 107.3 | 56.9% | 16.4% | 21.4% | 12.1% | 116.0 | 44.8% | 6.9% | 56.3% | 10.4% | -8.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 29/77 (%37.7) | Saha İçi Şut | 29/58 (%50.0) |
| 18/48 (%37.5) | 2 Sayı | 21/37 (%56.8) |
| 11/29 (%37.9) | 3 Sayı | 8/21 (%38.1) |
| 7/8 (%87.5) | Serbest Atış | 6/7 (%85.7) |
| 43 | Ribaund | 33 |
| 21 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 19 | Asist | 18 |
| 2 | Top Çalma | 4 |
| 0 | Blok | 4 |
| 6 | Top Kaybı | 12 |
| 11 | Faul | 12 |
| 85 | Verimlilik (PIR) | 89 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 2, Botaş 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 16.12.2016Botaş 75-62 İstanbul Üniversitesi
- 15.03.2017İstanbul Üniversitesi 76-72 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

