KBSL · 20. Hafta · 2016-2017 · 13 Mart 2017 00:00
Yakın Doğu Üniversitesi ilk çeyreği 29-15 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 15 | 21 | 22 | 9 | 67 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 29 | 22 | 14 | 18 | 83 |
| Botaş | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.9 sezon ort. 74.8 | Tempo | 72.9 sezon ort. 73.1 |
| Hücum | ||
92.1 sezon ort. 91.8 | 100 hücumda sayı | 113.6 sezon ort. 107.6 |
50.0% sezon ort. 47.7% | eFG% | 43.8% sezon ort. 51.5% |
26.3% sezon ort. 19.8% | Top kaybı oranı | 7.4% sezon ort. 14.8% |
35.5% sezon ort. 29.3% | Hücum ribaundu % | 42.9% sezon ort. 31.1% |
23.2% sezon ort. 20.7% | Serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 23.0% |
23.2% sezon ort. 30.9% | Üçlük payı | 25.0% sezon ort. 21.9% |
| Savunma | ||
113.6 sezon ort. 95.6 | 100 savunmada yenen sayı | 92.1 sezon ort. 88.0 |
43.8% sezon ort. 45.2% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 44.4% |
7.4% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 26.3% sezon ort. 16.7% |
42.9% sezon ort. 31.6% | Rakip hücum ribaundu % | 35.5% sezon ort. 21.8% |
20.0% sezon ort. 22.2% | Rakip serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 18.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Petra Kulichova Botaş · 28 dk+6.7 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Yakın Doğu Üniversitesi · 18 dk+4.6 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 29 dk+4.4 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üniversitesi · 31 dk+4.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Lacy Botaş · 28 dk−9.8 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üniversitesi · 24 dk−9.4 PIR
- Angelica Danielle Robinson Yakın Doğu Üniversitesi · 20 dk−8.2 PIR
- Luca Ivankovic Botaş · 14 dk−4.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 72.7 | 72.9 | 92.1 | 50.0% | 26.3% | 35.5% | 23.2% | 113.6 | 43.8% | 7.4% | 57.1% | 20.0% | -21.5 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 73.0 | 72.9 | 113.6 | 43.8% | 7.4% | 42.9% | 20.0% | 92.1 | 50.0% | 26.3% | 64.5% | 23.2% | +21.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 25/56 (%44.6) | Saha İçi Şut | 32/80 (%40.0) |
| 19/43 (%44.2) | 2 Sayı | 26/60 (%43.3) |
| 6/13 (%46.2) | 3 Sayı | 6/20 (%30.0) |
| 11/13 (%84.6) | Serbest Atış | 13/16 (%81.3) |
| 39 | Ribaund | 41 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 21 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 17 | Asist | 24 |
| 4 | Top Çalma | 14 |
| 3 | Blok | 1 |
| 22 | Top Kaybı | 7 |
| 19 | Faul | 12 |
| 75 | Verimlilik (PIR) | 105 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Botaş 2, Yakın Doğu Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 10.12.2016Yakın Doğu Üniversitesi 20-0 Botaş
- 12.03.2017Botaş 67-83 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

