KBSL · 1. Hafta · 2017-2018 · 7 Ekim 2017 00:00
Galatasaray maçı 9 sayı farkla kazandı. Mersin BŞB. ikinci yarıda 39-34 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 20 | 28 | 16 | 18 | 82 |
| Mersin BŞB. | 13 | 21 | 19 | 20 | 73 |
| Galatasaray | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.8 sezon ort. 73.0 | Tempo | 71.8 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
113.3 sezon ort. 101.7 | 100 hücumda sayı | 102.6 sezon ort. 101.8 |
49.2% sezon ort. 46.6% | eFG% | 48.5% sezon ort. 46.0% |
16.0% sezon ort. 13.2% | Top kaybı oranı | 17.2% sezon ort. 14.1% |
44.1% sezon ort. 31.6% | Hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 33.9% |
29.2% sezon ort. 19.4% | Serbest atış oranı | 21.2% sezon ort. 26.8% |
33.8% sezon ort. 26.5% | Üçlük payı | 40.9% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
102.6 sezon ort. 103.8 | 100 savunmada yenen sayı | 113.3 sezon ort. 97.7 |
48.5% sezon ort. 51.6% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 45.3% |
17.2% sezon ort. 18.8% | Zorlanan top kaybı | 16.0% sezon ort. 14.5% |
40.0% sezon ort. 31.5% | Rakip hücum ribaundu % | 44.1% sezon ort. 30.6% |
21.2% sezon ort. 28.5% | Rakip serbest atış oranı | 29.2% sezon ort. 25.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- İrem Tutar Galatasaray · 30 dk+14.4 PIR
- Sasa Cado Mersin BŞB. · 24 dk+11.6 PIR
- Alexandria Christine Quigley Galatasaray · 28 dk+10.2 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa Galatasaray · 24 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Işıl Alben Galatasaray · 24 dk−11.0 PIR
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 27 dk−7.5 PIR
- Gizem Başaran Turan Galatasaray · 17 dk−6.0 PIR
- Deniz Çolakoğlu Mersin BŞB. · 28 dk−5.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 72.4 | 71.8 | 113.3 | 49.2% | 16.0% | 44.1% | 29.2% | 102.6 | 48.5% | 17.2% | 60.0% | 21.2% | +10.7 |
| Mersin BŞB. | 71.2 | 71.8 | 102.6 | 48.5% | 17.2% | 40.0% | 21.2% | 113.3 | 49.2% | 16.0% | 55.9% | 29.2% | -10.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 28/65 (%43.1) | Saha İçi Şut | 27/66 (%40.9) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 17/39 (%43.6) |
| 8/22 (%36.4) | 3 Sayı | 10/27 (%37.0) |
| 18/19 (%94.7) | Serbest Atış | 9/14 (%64.3) |
| 39 | Ribaund | 35 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 20 | Asist | 15 |
| 10 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 4 |
| 14 | Top Kaybı | 15 |
| 18 | Faul | 17 |
| 100 | Verimlilik (PIR) | 77 |
Galatasaray
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Mersin BŞB.
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Galatasaray 3, Mersin BŞB. 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 06.10.2017Galatasaray 82-73 Mersin BŞB.
- 13.01.2018Mersin BŞB. 87-77 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

