KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2016-2017 · 24 Nisan 2017 00:00
Fenerbahçe 4. çeyreği 28-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin Büyükşehir BLD. | 23 | 20 | 12 | 9 | 64 |
| Fenerbahçe | 24 | 25 | 25 | 28 | 102 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.1 sezon ort. 72.8 | Tempo | 72.1 sezon ort. 72.6 |
| Hücum | ||
89.1 sezon ort. 95.2 | 100 hücumda sayı | 140.9 sezon ort. 108.9 |
45.2% sezon ort. 46.1% | eFG% | 64.6% sezon ort. 52.8% |
14.1% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 11.6% sezon ort. 15.0% |
15.4% sezon ort. 26.5% | Hücum ribaundu % | 45.2% sezon ort. 33.6% |
17.7% sezon ort. 25.9% | Serbest atış oranı | 13.9% sezon ort. 19.0% |
25.8% sezon ort. 27.1% | Üçlük payı | 26.4% sezon ort. 28.8% |
| Savunma | ||
140.9 sezon ort. 99.8 | 100 savunmada yenen sayı | 89.1 sezon ort. 91.3 |
64.6% sezon ort. 47.9% | Rakip eFG% | 45.2% sezon ort. 44.3% |
11.6% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 14.1% sezon ort. 15.6% |
45.2% sezon ort. 31.2% | Rakip hücum ribaundu % | 15.4% sezon ort. 26.2% |
13.9% sezon ort. 20.7% | Rakip serbest atış oranı | 17.7% sezon ort. 20.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Candace Parker Williams Fenerbahçe · 28 dk+13.0 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 27 dk+10.4 PIR
- Melis Gülcan Fenerbahçe · 14 dk+5.4 PIR
- Esra Ural Fenerbahçe · 10 dk+5.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 12 dk−4.5 PIR
- Danielle Marie Robinson Mersin Büyükşehir BLD. · 33 dk−4.1 PIR
- Farhiya Abdi Mersin Büyükşehir BLD. · 22 dk−3.7 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Mersin Büyükşehir BLD. · 27 dk−3.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin Büyükşehir BLD. | 71.8 | 72.1 | 89.1 | 45.2% | 14.1% | 15.4% | 17.7% | 140.9 | 64.6% | 11.6% | 54.8% | 13.9% | -51.8 |
| Fenerbahçe | 72.4 | 72.1 | 140.9 | 64.6% | 11.6% | 45.2% | 13.9% | 89.1 | 45.2% | 14.1% | 84.6% | 17.7% | +51.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 26/62 (%41.9) | Saha İçi Şut | 41/72 (%56.9) |
| 22/46 (%47.8) | 2 Sayı | 30/53 (%56.6) |
| 4/16 (%25.0) | 3 Sayı | 11/19 (%57.9) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 9/10 (%90.0) |
| 23 | Ribaund | 47 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 17 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 22 | Asist | 34 |
| 10 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 10 |
| 17 | Faul | 16 |
| 71 | Verimlilik (PIR) | 148 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Mersin Büyükşehir BLD. 1, Fenerbahçe 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-3
- 09.12.2016Mersin Büyükşehir BLD. 79-76 Fenerbahçe
- 21.03.2017Fenerbahçe 71-64 Mersin Büyükşehir BLD.
- 21.04.2017Fenerbahçe 82-71 Mersin Büyükşehir BLD.
- 23.04.2017Mersin Büyükşehir BLD. 64-102 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

