KBSL · 3. Hafta · 2017-2018 · 21 Ekim 2017 00:00
Mersin BŞB. 1. çeyreği 24-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 11 | 17 | 14 | 19 | 61 |
| Mersin BŞB. | 24 | 14 | 12 | 18 | 68 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.8 sezon ort. 73.8 | Tempo | 69.8 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
87.1 sezon ort. 96.3 | 100 hücumda sayı | 97.7 sezon ort. 102.0 |
37.5% sezon ort. 46.9% | eFG% | 40.1% sezon ort. 46.3% |
8.5% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 9.3% sezon ort. 14.4% |
27.3% sezon ort. 26.2% | Hücum ribaundu % | 34.8% sezon ort. 34.1% |
39.1% sezon ort. 19.7% | Serbest atış oranı | 21.1% sezon ort. 26.8% |
20.3% sezon ort. 30.2% | Üçlük payı | 35.2% sezon ort. 35.7% |
| Savunma | ||
97.7 sezon ort. 103.9 | 100 savunmada yenen sayı | 87.1 sezon ort. 98.7 |
40.1% sezon ort. 47.6% | Rakip eFG% | 37.5% sezon ort. 45.7% |
9.3% sezon ort. 12.3% | Zorlanan top kaybı | 8.5% sezon ort. 14.8% |
34.8% sezon ort. 30.2% | Rakip hücum ribaundu % | 27.3% sezon ort. 31.2% |
21.1% sezon ort. 23.0% | Rakip serbest atış oranı | 39.1% sezon ort. 25.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 33 dk+13.2 PIR
- Safiye Simay Köksal OGM Ormanspor · 24 dk+9.0 PIR
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 33 dk+3.8 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 35 dk+1.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Krystal Victoria Thomas Mersin BŞB. · 38 dk−9.7 PIR
- Luca Ivankovic OGM Ormanspor · 20 dk−5.6 PIR
- Jasmine Loretta Thomas OGM Ormanspor · 38 dk−5.6 PIR
- Deniz Çolakoğlu Mersin BŞB. · 15 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Asena Yalçın 250 ribaund barajını geçti
- Deniz Çolakoğlu 150. maçına çıktı
- Jasmine Loretta Thomas 100 ribaund barajını geçti
- Marica Gajic 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 70.0 | 69.8 | 87.1 | 37.5% | 8.5% | 27.3% | 39.1% | 97.7 | 40.1% | 9.3% | 65.2% | 21.1% | -10.6 |
| Mersin BŞB. | 69.6 | 69.8 | 97.7 | 40.1% | 9.3% | 34.8% | 21.1% | 87.1 | 37.5% | 8.5% | 72.7% | 39.1% | +10.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 23/64 (%35.9) | Saha İçi Şut | 25/71 (%35.2) |
| 21/51 (%41.2) | 2 Sayı | 18/46 (%39.1) |
| 2/13 (%15.4) | 3 Sayı | 7/25 (%28.0) |
| 13/25 (%52.0) | Serbest Atış | 11/15 (%73.3) |
| 42 | Ribaund | 48 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 11 | Asist | 16 |
| 3 | Top Çalma | 3 |
| 7 | Blok | 3 |
| 7 | Top Kaybı | 8 |
| 16 | Faul | 20 |
| 64 | Verimlilik (PIR) | 80 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 20.10.2017OGM Ormanspor 61-68 Mersin BŞB.
- 27.01.2018Mersin BŞB. 84-77 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

