KBSL · 4. Hafta · 2017-2018 · 29 Ekim 2017 00:00
Fenerbahçe ilk yarıyı 37-41 geride kapattı, ikinci yarıyı 46-37 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 19 | 22 | 16 | 21 | 78 |
| Fenerbahçe | 19 | 18 | 23 | 23 | 83 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.5 sezon ort. 71.5 | Tempo | 69.5 sezon ort. 70.1 |
| Hücum | ||
111.2 sezon ort. 93.1 | 100 hücumda sayı | 120.4 sezon ort. 106.5 |
57.6% sezon ort. 44.1% | eFG% | 50.7% sezon ort. 50.1% |
15.6% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 11.6% sezon ort. 14.2% |
23.3% sezon ort. 31.6% | Hücum ribaundu % | 41.5% sezon ort. 31.3% |
23.7% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 26.5% sezon ort. 21.6% |
35.6% sezon ort. 28.8% | Üçlük payı | 41.2% sezon ort. 33.1% |
| Savunma | ||
120.4 sezon ort. 112.9 | 100 savunmada yenen sayı | 111.2 sezon ort. 92.7 |
50.7% sezon ort. 52.4% | Rakip eFG% | 57.6% sezon ort. 45.3% |
11.6% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 15.6% sezon ort. 15.5% |
41.5% sezon ort. 36.2% | Rakip hücum ribaundu % | 23.3% sezon ort. 24.4% |
26.5% sezon ort. 25.0% | Rakip serbest atış oranı | 23.7% sezon ort. 22.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Rebekah Jasmine Gardner İstanbul Üniversitesi · 37 dk+6.6 PIR
- Ana Dabovic Fenerbahçe · 30 dk+5.4 PIR
- Ayşe Okul İstanbul Üniversitesi · 32 dk+5.4 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 23 dk+4.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 18 dk−4.7 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 28 dk−1.6 PIR
- Julie Vanloo İstanbul Üniversitesi · 29 dk−1.5 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 18 dk−0.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 70.2 | 69.5 | 111.2 | 57.6% | 15.6% | 23.3% | 23.7% | 120.4 | 50.7% | 11.6% | 58.5% | 26.5% | -9.3 |
| Fenerbahçe | 68.9 | 69.5 | 120.4 | 50.7% | 11.6% | 41.5% | 26.5% | 111.2 | 57.6% | 15.6% | 76.7% | 23.7% | +9.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 31/59 (%52.5) | Saha İçi Şut | 29/68 (%42.6) |
| 25/38 (%65.8) | 2 Sayı | 18/40 (%45.0) |
| 6/21 (%28.6) | 3 Sayı | 11/28 (%39.3) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 14/18 (%77.8) |
| 31 | Ribaund | 40 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 18 | Asist | 17 |
| 5 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 10 |
| 17 | Faul | 15 |
| 90 | Verimlilik (PIR) | 97 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 1, Fenerbahçe 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 28.10.2017İstanbul Üniversitesi 78-83 Fenerbahçe
- 02.02.2018Fenerbahçe 75-63 İstanbul Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

