KBSL · 3. Hafta · 2017-2018 · 21 Ekim 2017 00:00
Galatasaray 2. çeyreği 25-15 kazanarak farkı açtı. İstanbul Üniversitesi ikinci yarıda 51-48 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 18 | 25 | 22 | 26 | 91 |
| İstanbul Üniversitesi | 12 | 15 | 33 | 18 | 78 |
| Galatasaray | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.3 sezon ort. 72.7 | Tempo | 78.3 sezon ort. 71.1 |
| Hücum | ||
117.0 sezon ort. 101.5 | 100 hücumda sayı | 98.9 sezon ort. 93.5 |
57.5% sezon ort. 46.2% | eFG% | 54.8% sezon ort. 44.2% |
17.4% sezon ort. 13.2% | Top kaybı oranı | 23.9% sezon ort. 16.6% |
42.4% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 31.4% |
29.9% sezon ort. 19.4% | Serbest atış oranı | 17.7% sezon ort. 23.8% |
22.4% sezon ort. 27.0% | Üçlük payı | 27.4% sezon ort. 29.1% |
| Savunma | ||
98.9 sezon ort. 104.0 | 100 savunmada yenen sayı | 117.0 sezon ort. 113.0 |
54.8% sezon ort. 51.4% | Rakip eFG% | 57.5% sezon ort. 52.1% |
23.9% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 17.4% sezon ort. 14.0% |
31.0% sezon ort. 31.9% | Rakip hücum ribaundu % | 42.4% sezon ort. 36.2% |
17.7% sezon ort. 28.6% | Rakip serbest atış oranı | 29.9% sezon ort. 24.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jelena Dubljevic Galatasaray · 32 dk+8.7 PIR
- Claudia Monica Cuic İstanbul Üniversitesi · 36 dk+7.2 PIR
- Miray Şahin İstanbul Üniversitesi · 20 dk+6.3 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Galatasaray · 9 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Rebekah Jasmine Gardner İstanbul Üniversitesi · 28 dk−8.4 PIR
- İlayda Güner İstanbul Üniversitesi · 33 dk−5.1 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray · 16 dk−2.8 PIR
- Julie Vanloo İstanbul Üniversitesi · 25 dk−2.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 77.8 | 78.3 | 117.0 | 57.5% | 17.4% | 42.4% | 29.9% | 98.9 | 54.8% | 23.9% | 69.0% | 17.7% | +18.0 |
| İstanbul Üniversitesi | 78.8 | 78.3 | 98.9 | 54.8% | 23.9% | 31.0% | 17.7% | 117.0 | 57.5% | 17.4% | 57.6% | 29.9% | -18.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 35/67 (%52.2) | Saha İçi Şut | 30/62 (%48.4) |
| 28/52 (%53.8) | 2 Sayı | 22/45 (%48.9) |
| 7/15 (%46.7) | 3 Sayı | 8/17 (%47.1) |
| 14/20 (%70.0) | Serbest Atış | 10/11 (%90.9) |
| 34 | Ribaund | 28 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 18 | Asist | 23 |
| 10 | Top Çalma | 7 |
| 3 | Blok | 0 |
| 16 | Top Kaybı | 21 |
| 19 | Faul | 18 |
| 102 | Verimlilik (PIR) | 82 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Galatasaray 4, İstanbul Üniversitesi 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 20.10.2017Galatasaray 91-78 İstanbul Üniversitesi
- 26.01.2018İstanbul Üniversitesi 75-87 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

