KBSL · 5. Hafta · 2017-2018 · 4 Kasım 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; OGM Ormanspor İstanbul Üniversitesi karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 20 | 23 | 19 | 17 | 79 |
| İstanbul Üniversitesi | 26 | 18 | 19 | 14 | 77 |
| OGM Ormanspor | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
64.9 sezon ort. 74.0 | Tempo | 64.9 sezon ort. 71.7 |
| Hücum | ||
121.7 sezon ort. 95.0 | 100 hücumda sayı | 118.7 sezon ort. 92.8 |
47.2% sezon ort. 46.5% | eFG% | 57.7% sezon ort. 44.1% |
7.1% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 13.2% sezon ort. 17.1% |
44.4% sezon ort. 25.4% | Hücum ribaundu % | 35.5% sezon ort. 31.2% |
25.4% sezon ort. 20.3% | Serbest atış oranı | 3.1% sezon ort. 24.5% |
33.8% sezon ort. 29.6% | Üçlük payı | 36.9% sezon ort. 28.7% |
| Savunma | ||
118.7 sezon ort. 103.1 | 100 savunmada yenen sayı | 121.7 sezon ort. 112.9 |
57.7% sezon ort. 46.8% | Rakip eFG% | 47.2% sezon ort. 52.6% |
13.2% sezon ort. 12.1% | Zorlanan top kaybı | 7.1% sezon ort. 14.5% |
35.5% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 44.4% sezon ort. 36.0% |
3.1% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 25.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Shatori Monuque Walker OGM Ormanspor · 28 dk+18.5 PIR
- Melisa Can OGM Ormanspor · 37 dk+12.3 PIR
- Miray Şahin İstanbul Üniversitesi · 29 dk+11.7 PIR
- Rebekah Jasmine Gardner İstanbul Üniversitesi · 34 dk+10.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 14 dk−10.0 PIR
- Petra Kulichova OGM Ormanspor · 21 dk−3.2 PIR
- Jasmine Loretta Thomas OGM Ormanspor · 34 dk−2.8 PIR
- Hande Güven İstanbul Üniversitesi · 10 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 64.9 | 64.9 | 121.7 | 47.2% | 7.1% | 44.4% | 25.4% | 118.7 | 57.7% | 13.2% | 64.5% | 3.1% | +3.0 |
| İstanbul Üniversitesi | 64.9 | 64.9 | 118.7 | 57.7% | 13.2% | 35.5% | 3.1% | 121.7 | 47.2% | 7.1% | 55.6% | 25.4% | -3.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 31/71 (%43.7) | Saha İçi Şut | 33/65 (%50.8) |
| 26/47 (%55.3) | 2 Sayı | 24/41 (%58.5) |
| 5/24 (%20.8) | 3 Sayı | 9/24 (%37.5) |
| 12/18 (%66.7) | Serbest Atış | 2/2 (%100.0) |
| 40 | Ribaund | 36 |
| 20 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 16 | Asist | 25 |
| 6 | Top Çalma | 2 |
| 4 | Blok | 1 |
| 6 | Top Kaybı | 10 |
| 12 | Faul | 16 |
| 93 | Verimlilik (PIR) | 99 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 03.11.2017OGM Ormanspor 79-77 İstanbul Üniversitesi
- 16.02.2018İstanbul Üniversitesi 69-77 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

