KBSL · 17. Hafta · 2017-2018 · 3 Şubat 2018 00:00
Fenerbahçe ilk çeyreği 24-9 kazanarak maçı erken kopardı. İstanbul Üniversitesi ikinci yarıda 34-29 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 24 | 22 | 16 | 13 | 75 |
| İstanbul Üniversitesi | 9 | 20 | 17 | 17 | 63 |
| Fenerbahçe | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.7 sezon ort. 70.1 | Tempo | 68.7 sezon ort. 71.5 |
| Hücum | ||
108.8 sezon ort. 106.8 | 100 hücumda sayı | 92.1 sezon ort. 93.9 |
50.8% sezon ort. 50.1% | eFG% | 43.1% sezon ort. 44.7% |
14.8% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 18.7% sezon ort. 16.9% |
32.4% sezon ort. 31.6% | Hücum ribaundu % | 43.6% sezon ort. 30.8% |
13.8% sezon ort. 22.0% | Serbest atış oranı | 15.4% sezon ort. 23.9% |
44.6% sezon ort. 33.0% | Üçlük payı | 30.8% sezon ort. 29.0% |
| Savunma | ||
92.1 sezon ort. 93.3 | 100 savunmada yenen sayı | 108.8 sezon ort. 113.4 |
43.1% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 52.4% |
18.7% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 14.8% sezon ort. 14.1% |
43.6% sezon ort. 23.7% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 36.6% |
15.4% sezon ort. 23.0% | Rakip serbest atış oranı | 13.8% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Okul İstanbul Üniversitesi · 29 dk+4.7 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 26 dk+4.3 PIR
- Claudia Monica Cuic İstanbul Üniversitesi · 40 dk+4.1 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 28 dk+2.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Rebekah Jasmine Gardner İstanbul Üniversitesi · 36 dk−8.7 PIR
- Ana Dabovic Fenerbahçe · 18 dk−3.7 PIR
- İlayda Güner İstanbul Üniversitesi · 23 dk−3.4 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 18 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Claudia Monica Cuic 250 sayı barajını geçti
- Claudia Monica Cuic 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 69.0 | 68.7 | 108.8 | 50.8% | 14.8% | 32.4% | 13.8% | 92.1 | 43.1% | 18.7% | 56.4% | 15.4% | +16.7 |
| İstanbul Üniversitesi | 68.4 | 68.7 | 92.1 | 43.1% | 18.7% | 43.6% | 15.4% | 108.8 | 50.8% | 14.8% | 67.6% | 13.8% | -16.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 28/65 (%43.1) | Saha İçi Şut | 25/65 (%38.5) |
| 18/36 (%50.0) | 2 Sayı | 19/45 (%42.2) |
| 10/29 (%34.5) | 3 Sayı | 6/20 (%30.0) |
| 9/9 (%100.0) | Serbest Atış | 7/10 (%70.0) |
| 34 | Ribaund | 42 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 20 | Asist | 17 |
| 9 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 0 |
| 12 | Top Kaybı | 16 |
| 15 | Faul | 14 |
| 90 | Verimlilik (PIR) | 71 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Fenerbahçe 4, İstanbul Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 28.10.2017İstanbul Üniversitesi 78-83 Fenerbahçe
- 02.02.2018Fenerbahçe 75-63 İstanbul Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

