KBSL · 12. Hafta · 2017-2018 · 30 Aralık 2017 00:00
Fenerbahçe 2. çeyreği 33-18 kazanarak farkı açtı. Galatasaray ikinci yarıda 36-27 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 13 | 18 | 17 | 19 | 67 |
| Fenerbahçe | 19 | 33 | 11 | 16 | 79 |
| Galatasaray | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.3 sezon ort. 72.9 | Tempo | 72.3 sezon ort. 70.0 |
| Hücum | ||
92.8 sezon ort. 102.6 | 100 hücumda sayı | 109.2 sezon ort. 106.8 |
40.7% sezon ort. 46.9% | eFG% | 51.6% sezon ort. 50.1% |
5.0% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 19.7% sezon ort. 13.9% |
17.8% sezon ort. 32.7% | Hücum ribaundu % | 46.7% sezon ort. 31.2% |
20.0% sezon ort. 19.8% | Serbest atış oranı | 31.1% sezon ort. 21.5% |
31.4% sezon ort. 26.6% | Üçlük payı | 23.0% sezon ort. 33.6% |
| Savunma | ||
109.2 sezon ort. 103.5 | 100 savunmada yenen sayı | 92.8 sezon ort. 93.3 |
51.6% sezon ort. 51.5% | Rakip eFG% | 40.7% sezon ort. 45.9% |
19.7% sezon ort. 18.7% | Zorlanan top kaybı | 5.0% sezon ort. 15.8% |
46.7% sezon ort. 31.3% | Rakip hücum ribaundu % | 17.8% sezon ort. 24.6% |
31.1% sezon ort. 28.0% | Rakip serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ana Dabovic Fenerbahçe · 22 dk+14.7 PIR
- Aerial Powers Fenerbahçe · 27 dk+6.4 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa Galatasaray · 35 dk+5.5 PIR
- Gintare Petronyte Galatasaray · 36 dk+2.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Yıldızhan Galatasaray · 16 dk−6.3 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 23 dk−6.0 PIR
- Jelena Dubljevic Galatasaray · 29 dk−5.8 PIR
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe · 12 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 72.2 | 72.3 | 92.8 | 40.7% | 5.0% | 17.8% | 20.0% | 109.2 | 51.6% | 19.7% | 53.3% | 31.1% | -16.3 |
| Fenerbahçe | 72.4 | 72.3 | 109.2 | 51.6% | 19.7% | 46.7% | 31.1% | 92.8 | 40.7% | 5.0% | 82.2% | 20.0% | +16.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 25/70 (%35.7) | Saha İçi Şut | 29/61 (%47.5) |
| 18/48 (%37.5) | 2 Sayı | 24/47 (%51.1) |
| 7/22 (%31.8) | 3 Sayı | 5/14 (%35.7) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 16/19 (%84.2) |
| 24 | Ribaund | 51 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 16 | Savunma Ribaundu | 37 |
| 24 | Asist | 15 |
| 10 | Top Çalma | 3 |
| 3 | Blok | 1 |
| 4 | Top Kaybı | 17 |
| 19 | Faul | 16 |
| 75 | Verimlilik (PIR) | 97 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Galatasaray 1, Fenerbahçe 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 29.12.2017Galatasaray 67-79 Fenerbahçe
- 07.04.2018Fenerbahçe 75-68 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

