KBSL · 10. Hafta · 2017-2018 · 16 Aralık 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Abdullah Gül Üniversitesi Galatasaray karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullah Gül Üniversitesi | 20 | 15 | 16 | 21 | 72 |
| Galatasaray | 19 | 13 | 21 | 18 | 71 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.0 sezon ort. 71.8 | Tempo | 71.0 sezon ort. 73.0 |
| Hücum | ||
102.7 sezon ort. 88.7 | 100 hücumda sayı | 98.8 sezon ort. 102.3 |
55.1% sezon ort. 41.8% | eFG% | 40.8% sezon ort. 47.0% |
23.3% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 8.0% sezon ort. 13.6% |
26.9% sezon ort. 29.1% | Hücum ribaundu % | 32.7% sezon ort. 32.0% |
46.9% sezon ort. 25.6% | Serbest atış oranı | 14.5% sezon ort. 20.0% |
18.4% sezon ort. 31.8% | Üçlük payı | 30.3% sezon ort. 26.6% |
| Savunma | ||
98.8 sezon ort. 99.4 | 100 savunmada yenen sayı | 102.7 sezon ort. 103.8 |
40.8% sezon ort. 47.8% | Rakip eFG% | 55.1% sezon ort. 51.4% |
8.0% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 23.3% sezon ort. 18.5% |
32.7% sezon ort. 29.6% | Rakip hücum ribaundu % | 26.9% sezon ort. 32.0% |
14.5% sezon ort. 25.1% | Rakip serbest atış oranı | 46.9% sezon ort. 27.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan Abdullah Gül Üniversitesi · 35 dk+8.9 PIR
- Merve Uygül Galatasaray · 16 dk+6.7 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Galatasaray · 11 dk+6.5 PIR
- Gabriela Marginean Abdullah Gül Üniversitesi · 20 dk+5.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Maja Miljkovic Abdullah Gül Üniversitesi · 32 dk−6.6 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 31 dk−6.0 PIR
- Ewelina Katarzyna Kobryn Galatasaray · 12 dk−4.1 PIR
- Danielle Nicole Page Abdullah Gül Üniversitesi · 28 dk−3.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Abdullah Gül Üniversitesi | 70.1 | 71.0 | 102.7 | 55.1% | 23.3% | 26.9% | 46.9% | 98.8 | 40.8% | 8.0% | 67.3% | 14.5% | +3.9 |
| Galatasaray | 71.8 | 71.0 | 98.8 | 40.8% | 8.0% | 32.7% | 14.5% | 102.7 | 55.1% | 23.3% | 73.1% | 46.9% | -3.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 26/49 (%53.1) | Saha İçi Şut | 27/76 (%35.5) |
| 24/40 (%60.0) | 2 Sayı | 19/53 (%35.8) |
| 2/9 (%22.2) | 3 Sayı | 8/23 (%34.8) |
| 18/23 (%78.3) | Serbest Atış | 9/11 (%81.8) |
| 40 | Ribaund | 35 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 19 | Asist | 16 |
| 2 | Top Çalma | 11 |
| 0 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 7 |
| 17 | Faul | 22 |
| 87 | Verimlilik (PIR) | 77 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Abdullah Gül Üniversitesi 5, Galatasaray 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 15.12.2017Abdullah Gül Üniversitesi 72-71 Galatasaray
- 30.03.2018Galatasaray 86-58 Abdullah Gül Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

