KBSL · 8. Hafta · 2017-2018 · 3 Aralık 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Abdullah Gül Üniversitesi Samsun Canik BLD. karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Samsun Canik BLD. | 18 | 21 | 12 | 14 | 65 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | 29 | 11 | 7 | 20 | 67 |
| Samsun Canik BLD. | Kategori | Abdullah Gül Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.0 sezon ort. 72.2 | Tempo | 73.0 sezon ort. 71.7 |
| Hücum | ||
87.7 sezon ort. 89.3 | 100 hücumda sayı | 93.3 sezon ort. 89.1 |
37.3% sezon ort. 43.5% | eFG% | 44.0% sezon ort. 42.2% |
14.4% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 20.3% sezon ort. 17.1% |
33.3% sezon ort. 27.8% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 28.9% |
34.3% sezon ort. 19.0% | Serbest atış oranı | 34.5% sezon ort. 26.0% |
34.3% sezon ort. 27.5% | Üçlük payı | 36.2% sezon ort. 31.2% |
| Savunma | ||
93.3 sezon ort. 101.8 | 100 savunmada yenen sayı | 87.7 sezon ort. 99.9 |
44.0% sezon ort. 47.8% | Rakip eFG% | 37.3% sezon ort. 48.0% |
20.3% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 14.4% sezon ort. 15.3% |
33.3% sezon ort. 32.5% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 29.6% |
34.5% sezon ort. 21.9% | Rakip serbest atış oranı | 34.3% sezon ort. 24.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marianna Tolo Abdullah Gül Üniversitesi · 34 dk+13.6 PIR
- Gizem Yavuz Yar Samsun Canik BLD. · 31 dk+7.2 PIR
- Maja Miljkovic Abdullah Gül Üniversitesi · 31 dk+6.4 PIR
- Dila Yıldırım Abdullah Gül Üniversitesi · 30 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan Abdullah Gül Üniversitesi · 33 dk−8.3 PIR
- La Tanya Chantella White Samsun Canik BLD. · 36 dk−8.0 PIR
- Aija Jurjane Samsun Canik BLD. · 29 dk−6.3 PIR
- Avery Rochelle Warley Samsun Canik BLD. · 13 dk−5.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gizem Sezer 50. maçına çıktı
- Marianna Tolo 100 sayı barajını geçti
- Yasemin Begüm Dalgalar 100 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Samsun Canik BLD. | 74.1 | 73.0 | 87.7 | 37.3% | 14.4% | 33.3% | 34.3% | 93.3 | 44.0% | 20.3% | 66.7% | 34.5% | -5.6 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | 71.8 | 73.0 | 93.3 | 44.0% | 20.3% | 33.3% | 34.5% | 87.7 | 37.3% | 14.4% | 66.7% | 34.3% | +5.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Samsun Canik BLD. | Kategori | Abdullah Gül Üniversitesi |
|---|---|---|
| 21/67 (%31.3) | Saha İçi Şut | 24/58 (%41.4) |
| 13/44 (%29.5) | 2 Sayı | 21/37 (%56.8) |
| 8/23 (%34.8) | 3 Sayı | 3/21 (%14.3) |
| 15/23 (%65.2) | Serbest Atış | 16/20 (%80.0) |
| 40 | Ribaund | 44 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 13 | Asist | 14 |
| 10 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 17 |
| 21 | Faul | 18 |
| 62 | Verimlilik (PIR) | 81 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Samsun Canik BLD. 0, Abdullah Gül Üniversitesi 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 02.12.2017Samsun Canik BLD. 65-67 Abdullah Gül Üniversitesi
- 16.03.2018Abdullah Gül Üniversitesi 74-63 Samsun Canik BLD.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

