KBSL · 5. Hafta · 2017-2018 · 5 Kasım 2017 00:00
Botaş 1. çeyreği 21-7 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Samsun Canik BLD. | 7 | 27 | 10 | 12 | 56 |
| Botaş | 21 | 13 | 13 | 15 | 62 |
| Samsun Canik BLD. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.6 sezon ort. 72.2 | Tempo | 72.6 sezon ort. 70.4 |
| Hücum | ||
77.3 sezon ort. 89.8 | 100 hücumda sayı | 85.2 sezon ort. 97.7 |
32.4% sezon ort. 43.7% | eFG% | 39.1% sezon ort. 47.5% |
12.7% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 16.1% sezon ort. 16.5% |
28.6% sezon ort. 28.0% | Hücum ribaundu % | 32.6% sezon ort. 27.7% |
25.0% sezon ort. 19.4% | Serbest atış oranı | 31.3% sezon ort. 23.6% |
17.6% sezon ort. 28.3% | Üçlük payı | 46.9% sezon ort. 34.5% |
| Savunma | ||
85.2 sezon ort. 102.2 | 100 savunmada yenen sayı | 77.3 sezon ort. 93.7 |
39.1% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 32.4% sezon ort. 42.4% |
16.1% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 12.7% sezon ort. 13.4% |
32.6% sezon ort. 32.6% | Rakip hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 29.0% |
31.3% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 23.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Botaş · 36 dk+6.3 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 36 dk+3.3 PIR
- Eshaya Marie Murph Samsun Canik BLD. · 33 dk+1.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Chelsea Gray Botaş · 38 dk−13.6 PIR
- Aija Jurjane Samsun Canik BLD. · 22 dk−13.3 PIR
- Gizem Yavuz Yar Samsun Canik BLD. · 19 dk−7.7 PIR
- La Tanya Chantella White Samsun Canik BLD. · 27 dk−6.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Samsun Canik BLD. | 72.5 | 72.6 | 77.3 | 32.4% | 12.7% | 28.6% | 25.0% | 85.2 | 39.1% | 16.1% | 67.4% | 31.3% | -7.9 |
| Botaş | 72.8 | 72.6 | 85.2 | 39.1% | 16.1% | 32.6% | 31.3% | 77.3 | 32.4% | 12.7% | 71.4% | 25.0% | +7.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Samsun Canik BLD. | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 21/68 (%30.9) | Saha İçi Şut | 23/64 (%35.9) |
| 19/56 (%33.9) | 2 Sayı | 19/34 (%55.9) |
| 2/12 (%16.7) | 3 Sayı | 4/30 (%13.3) |
| 12/17 (%70.6) | Serbest Atış | 12/20 (%60.0) |
| 43 | Ribaund | 49 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 6 | Asist | 13 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 5 |
| 11 | Top Kaybı | 14 |
| 18 | Faul | 12 |
| 50 | Verimlilik (PIR) | 70 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Samsun Canik BLD. 4, Botaş 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 04.11.2017Samsun Canik BLD. 56-62 Botaş
- 16.02.2018Botaş 67-51 Samsun Canik BLD.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

