KBSL · 3. Hafta · 2017-2018 · 21 Ekim 2017 00:00
Botaş 2. çeyreği 27-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Adana Aski | 15 | 12 | 14 | 10 | 51 |
| Botaş | 15 | 27 | 20 | 16 | 78 |
| Adana Aski | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.3 sezon ort. 72.8 | Tempo | 70.3 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
73.3 sezon ort. 88.7 | 100 hücumda sayı | 109.9 sezon ort. 96.6 |
33.3% sezon ort. 43.9% | eFG% | 55.5% sezon ort. 46.8% |
21.1% sezon ort. 16.6% | Top kaybı oranı | 16.1% sezon ort. 16.5% |
26.8% sezon ort. 24.6% | Hücum ribaundu % | 31.3% sezon ort. 27.8% |
26.3% sezon ort. 21.9% | Serbest atış oranı | 14.1% sezon ort. 24.3% |
22.8% sezon ort. 30.8% | Üçlük payı | 37.5% sezon ort. 34.9% |
| Savunma | ||
109.9 sezon ort. 103.4 | 100 savunmada yenen sayı | 73.3 sezon ort. 93.8 |
55.5% sezon ort. 48.7% | Rakip eFG% | 33.3% sezon ort. 42.3% |
16.1% sezon ort. 14.1% | Zorlanan top kaybı | 21.1% sezon ort. 13.1% |
31.3% sezon ort. 31.2% | Rakip hücum ribaundu % | 26.8% sezon ort. 29.1% |
14.1% sezon ort. 20.8% | Rakip serbest atış oranı | 26.3% sezon ort. 23.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Botaş · 32 dk+21.2 PIR
- Ceyda Kozluca Kabaran Adana Aski · 32 dk+10.1 PIR
- Chelsea Gray Botaş · 31 dk+5.5 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Botaş · 25 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Romana Vynuchalova Adana Aski · 22 dk−5.5 PIR
- Rana Derin Adana Aski · 13 dk−4.7 PIR
- Gamze Takmaz Adana Aski · 26 dk−4.2 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 27 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Elif Emirtekin 500 sayı barajını geçti
- Chelsea Gray 250 asist barajını geçti
- Maryia Papova 10 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Adana Aski | 69.6 | 70.3 | 73.3 | 33.3% | 21.1% | 26.8% | 26.3% | 109.9 | 55.5% | 16.1% | 68.8% | 14.1% | -36.6 |
| Botaş | 71.0 | 70.3 | 109.9 | 55.5% | 16.1% | 31.3% | 14.1% | 73.3 | 33.3% | 21.1% | 73.2% | 26.3% | +36.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Adana Aski | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 18/57 (%31.6) | Saha İçi Şut | 32/64 (%50.0) |
| 16/44 (%36.4) | 2 Sayı | 25/40 (%62.5) |
| 2/13 (%15.4) | 3 Sayı | 7/24 (%29.2) |
| 13/15 (%86.7) | Serbest Atış | 7/9 (%77.8) |
| 33 | Ribaund | 40 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 10 | Asist | 22 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 2 |
| 17 | Top Kaybı | 13 |
| 8 | Faul | 16 |
| 45 | Verimlilik (PIR) | 104 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Adana Aski 2, Botaş 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 20.10.2017Adana Aski 51-78 Botaş
- 26.01.2018Botaş 77-57 Adana Aski
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

