KBSL · 1. Hafta · 2017-2018 · 8 Ekim 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Yakın Doğu Üni. Botaş karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 10 | 11 | 11 | 16 | 48 |
| Yakın Doğu Üni. | 15 | 13 | 19 | 4 | 51 |
| Botaş | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.8 sezon ort. 70.6 | Tempo | 66.8 sezon ort. 72.6 |
| Hücum | ||
71.6 sezon ort. 98.1 | 100 hücumda sayı | 76.7 sezon ort. 108.4 |
39.5% sezon ort. 47.5% | eFG% | 34.1% sezon ort. 51.7% |
21.0% sezon ort. 16.3% | Top kaybı oranı | 7.9% sezon ort. 13.8% |
25.0% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 19.6% sezon ort. 29.3% |
12.3% sezon ort. 24.3% | Serbest atış oranı | 12.1% sezon ort. 23.7% |
28.1% sezon ort. 35.3% | Üçlük payı | 27.3% sezon ort. 22.9% |
| Savunma | ||
76.7 sezon ort. 93.6 | 100 savunmada yenen sayı | 71.6 sezon ort. 89.7 |
34.1% sezon ort. 42.3% | Rakip eFG% | 39.5% sezon ort. 43.9% |
7.9% sezon ort. 13.6% | Zorlanan top kaybı | 21.0% sezon ort. 15.0% |
19.6% sezon ort. 29.4% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 23.9% |
12.1% sezon ort. 23.9% | Rakip serbest atış oranı | 12.3% sezon ort. 16.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Botaş · 39 dk+2.4 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 12 dk+1.3 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 32 dk+0.9 PIR
- Kayla McBride Yakın Doğu Üni. · 35 dk+0.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üni. · 26 dk−13.9 PIR
- Frida Eldebrink Botaş · 37 dk−8.3 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 12 dk−5.8 PIR
- Ann Wauters Yakın Doğu Üni. · 20 dk−5.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 67.1 | 66.8 | 71.6 | 39.5% | 21.0% | 25.0% | 12.3% | 76.7 | 34.1% | 7.9% | 80.4% | 12.1% | -5.1 |
| Yakın Doğu Üni. | 66.5 | 66.8 | 76.7 | 34.1% | 7.9% | 19.6% | 12.1% | 71.6 | 39.5% | 21.0% | 75.0% | 12.3% | +5.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| 20/57 (%35.1) | Saha İçi Şut | 20/66 (%30.3) |
| 15/41 (%36.6) | 2 Sayı | 15/48 (%31.3) |
| 5/16 (%31.3) | 3 Sayı | 5/18 (%27.8) |
| 3/7 (%42.9) | Serbest Atış | 6/8 (%75.0) |
| 46 | Ribaund | 36 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 37 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 19 | Asist | 17 |
| 1 | Top Çalma | 9 |
| 4 | Blok | 3 |
| 16 | Top Kaybı | 6 |
| 14 | Faul | 14 |
| 61 | Verimlilik (PIR) | 62 |
Botaş
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Yakın Doğu Üni.
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Botaş 2, Yakın Doğu Üni. 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 07.10.2017Botaş 48-51 Yakın Doğu Üni.
- 12.01.2018Yakın Doğu Üni. 85-81 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

