KBSL · 4. Hafta · 2017-2018 · 27 Ekim 2017 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Botaş Çukurova Basketbol karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 24 | 14 | 17 | 16 | 71 |
| Çukurova Basketbol | 21 | 12 | 20 | 17 | 70 |
| Botaş | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.0 sezon ort. 70.4 | Tempo | 72.0 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
100.0 sezon ort. 97.0 | 100 hücumda sayı | 95.8 sezon ort. 99.1 |
40.3% sezon ort. 47.5% | eFG% | 44.4% sezon ort. 46.3% |
15.1% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 13.6% sezon ort. 15.8% |
38.5% sezon ort. 27.5% | Hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 32.7% |
40.3% sezon ort. 23.2% | Serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 24.3% |
35.5% sezon ort. 35.0% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 33.4% |
| Savunma | ||
95.8 sezon ort. 92.9 | 100 savunmada yenen sayı | 100.0 sezon ort. 98.2 |
44.4% sezon ort. 41.9% | Rakip eFG% | 40.3% sezon ort. 47.4% |
13.6% sezon ort. 13.3% | Zorlanan top kaybı | 15.1% sezon ort. 17.3% |
22.2% sezon ort. 29.2% | Rakip hücum ribaundu % | 38.5% sezon ort. 30.5% |
25.4% sezon ort. 23.4% | Rakip serbest atış oranı | 40.3% sezon ort. 26.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Botaş · 34 dk+15.4 PIR
- Melis Talay Çukurova Basketbol · 35 dk+9.2 PIR
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 36 dk+6.2 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 10 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Erlana Lanay Larkins Çukurova Basketbol · 40 dk−9.2 PIR
- Sinem Ataş Çukurova Basketbol · 12 dk−7.3 PIR
- Frida Eldebrink Botaş · 31 dk−6.9 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 37 dk−6.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 71.0 | 72.0 | 100.0 | 40.3% | 15.1% | 38.5% | 40.3% | 95.8 | 44.4% | 13.6% | 77.8% | 25.4% | +4.2 |
| Çukurova Basketbol | 73.0 | 72.0 | 95.8 | 44.4% | 13.6% | 22.2% | 25.4% | 100.0 | 40.3% | 15.1% | 61.5% | 40.3% | -4.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 23/62 (%37.1) | Saha İçi Şut | 25/63 (%39.7) |
| 19/40 (%47.5) | 2 Sayı | 19/42 (%45.2) |
| 4/22 (%18.2) | 3 Sayı | 6/21 (%28.6) |
| 21/25 (%84.0) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 43 | Ribaund | 32 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 15 | Asist | 13 |
| 7 | Top Çalma | 11 |
| 3 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 11 |
| 18 | Faul | 19 |
| 83 | Verimlilik (PIR) | 78 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Botaş 2, Çukurova Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-2
- 26.10.2017Botaş 71-70 Çukurova Basketbol
- 02.02.2018Çukurova Basketbol 78-83 Botaş
- 24.04.2018Botaş 61-67 Çukurova Basketbol
- 27.04.2018Çukurova Basketbol 61-59 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

